• In English
 • Наталія Козловська: Працюємо над удосконаленням житлової політики

  Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська виступила під час засідання робочої групи з удосконалення основних засад житлової політики, що було організоване Проектом Ради Європи «Сприяння розробці житлових рішень для осіб, постраждалих від війни в Україні». У фокусі – актуалізація житлового законодавства України та розробка Закону України «Про основні засади житлової політики».
  «Держава має забезпечити доступність житла в широкому розумінні цього слова. Закон України «Про дерадянізацію законодавства України» вилучив застарілі радянські норми, у тому числі із Житлового кодексу, проте потребує скасування самої ідеології житлової політики, яка була закладена у нього минулого століття. Зараз вкрай важливим є спільне розуміння необхідності реформування житлової політики, закладення підґрунтя для структурних змін у формуванні житлових фондів, реалізації громадянами права на житло. Хочу висловити щиру вдячність Раді Європи за багаторічну підтримку та безпосередню участь у робочій групі з розробки рамки нової житлової політики», – наголосила Наталія Козловська.

  Основні три компоненти реформування житлової політики:

  • Цифровізація всіх процесів, що можуть виникнути під час реалізації громадянами свого права на житло, створення прозорої, актуальної системи попиту та пропозиції у сфері житла
  • Створення системи житлових фондів, які зможуть задовольнити потребу у житлі для громадян, що потребують соціального захисту, службового чи тимчасового житла
  • Створення механізмів доступної або соціальної оренди житла
  Консультації для розробки проекту Закону України «Про основні засади житлової політики» відбуваються із залученням експертів та міжнародних організацій, серед яких Рада Європи в Україні, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Європейської економічної комісії ООН, Норвезької ради у справах біженців, Міжнародної організації з міграції. Також до цього процесу залучені представники українських громадських організацій.