• In English
 • Наша мета – аби 100% українців могли скористатися можливостями децентралізації, – Прем’єр-міністр
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 лютого 2019 року о 11:52

  Децентралізація, розвиток електронних послуг та реформа державної служби стали віддзеркаленням політики Уряду щодо ефективного урядування. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у контексті презентації звіту Уряду за 2018 рік.

  «Децентралізація – один з найважливіших пріоритетів. Але сьогодні тільки 68% українців живуть в умовах нових можливостей. Наше завдання – аби 100% людей мали можливості й доступ до існуючих переваг реформи. Подивіться, кошти місцевих бюджетів (завдяки децентралізації) зросли в 3,3 раза! – сказав Володимир Гройсман. – Сьогодні ми маємо 118 послуг, а буде ще 50. Люди потребують таких послуг. Подивіться, що маємо. Лише по сегменту ProZORRO ми розраховуємо економічний ефект у 30 млрд грн».

  Глава Уряду додав, що, окрім можливостей децентралізації, Кабінет Міністрів минулого року запровадив додаткові програми підтримки регіонів. Загалом у розвиток регіонів вкладено понад 37 млрд грн. Сфери інвестування – дороги, соціально-економічний розвиток територій, проекти Фонду регіонального розвитку, місцева медицина, інфраструктура громад, АПК і «Нова українська школа».

  Драйвером реформ, за словами Прем’єр-міністра, стало й оновлення державної служби. Проект, який стартував у 10 міністерствах, Секретаріаті Кабінету Міністрів, а також в Нацагентстві з питань держслужби та Держагентстві з питань електронного урядування, дав можливість залучити фахівців, готових змінювати країну. Конкурс на одну вакансію в державній службі склав 30 людей.

  Свій позитивний вплив справила й політика Уряду щодо реформування державного сектору. В чотирьох стратегічно важливих для держави підприємствах – АТ «Укрзалізниця», АТ «Укрпошта», НЕК «Укренерго», ДП «Адміністрація морських портів України» – сформовані професійні наглядові ради. Змінився контроль за отриманням доходів від оренди держмайна та перерахування платежів до держбюджету. Так, доходи від оренди держмайна збільшилися на 37%, а платежі держкомпаній до бюджету зросли в 1,6 раза.

  «Понад 580 млн грн надала до бюджету в 2018 році мала приватизація», – повідомив Володимир Гройсман.

  Довідково

  Сьогодні, 13 лютого, Прем’єр-міністр України представив звіт роботи Уряду за 2018 рік – у чіткій відповідності до вимог законодавства і в рамках виконання політики відкритості Уряду. Звіт буде переданий на розгляд до Верховної Ради України. Як зазначив Володимир Гройсман, цей звіт – це не просто перелік виконаних проектів, а своєрідна ретроспектива змін в Україні. Їх результатом стало стабільне зростання економіки 12 кварталів поспіль, уповільнення інфляції та збільшення капітальних інвестицій, перехід на середньострокове бюджетне планування та реалізація програм галузевої підтримки.

  Наша мета – аби 100% українців могли скористатися можливостями децентралізації, – Прем’єр-міністр