• In English
 • Минулий рік став роком суттєвих напрацювань у сегменті розвитку людського капіталу, – Глава Уряду
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 лютого 2019 року о 12:15

  Минулий рік став роком суттєвих напрацювань і змін у сегменті розвитку людського капіталу. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представляючи звіт роботи Кабінету Міністрів за 2018 рік. Представлення звіту стало однією з тем засідання Уряду.

  Глава Уряду нагадав, що минулого року Кабінет Міністрів виконав дану громадянам обіцянку збільшити середні зарплати до 10 тис. грн. У грудні показник середньої зарплати склав понад 10,5 тис. грн. Середня пенсія зросла у півтора раза з 2016 року. Причому цього року відбудеться перший автоматичний перерахунок пенсій, який надалі буде постійним і незалежним від будь-яких політичних рішень.

  «Ми також думаємо, як вирішити питання людей, які живуть на мінімальну пенсію», – сказав Володимир Гройсман.

  Він звернув увагу на питання підтримки сімей з дітьми. Минулого року для них розроблені та стартували одразу кілька програм – від можливостей онлайн-оформлення документів на дитину в системі «Є-малятко» до отримання «Пакунка малюка» в пологовому будинку та пошуку няні для малечі.

  Минулого року, сказав Володимир Гройсман, Уряд приділив значну увагу питанням підтримки дітей-сиріт. Так, побудовано та придбано 70 приміщень для дитячих будинків сімейного типу. Вперше придбано 829 квартир для сиріт – випускників інтернатів.

  «Медицина. Чуємо багато оцінок. Але я вважаю: якщо будемо проводити системні зміни, у нас буде зовсім нова якість медицини. Що ми вже зробили? Понад 25 млн українців обрали сімейного лікаря. 97% комунальних закладів охорони здоров’я уклали договори з Нацслужбою здоров’я. Це означає, що НСЗУ буде сертифікувати ці заклади і перевіряти їх – в тому числі, на предмет якісних умов лікування», – сказав Володимир Гройсман.

  Глава Уряду навів приклади збільшення зарплат лікарів та медперсоналу первинної ланки надання допомоги. Причому лікарні розташовані в різних містах та містечках України.

  «Програма «Доступні ліки». Минулого року компенсували 18 млн рецептів. Система працює, і люди її потребують, – сказав Володимир Гройсман. – Важлива програма «Рятуємо серця України» – створення мережі кардіоцентрів. Реалізуємо наші плани. Минулого року закупили майже 24 тис. стент-систем за бюджетні кошти. Вони забезпечують потребу. Раніше закуповували вдвічі менше, а зараз чесні закупівлі дали можливість покрити 100% необхідного».

  Успішним Глава Уряду назвав старт Нової української школи – реформи шкільної освіти. Минулого року за новими стандартами почали навчання 448,6 тис. першокласників, понад 105 тис. вчителів працюють за новими методиками, понад 5 тис. шкіл отримали обладнання для природничо-математичних кабінетів.

  «Ми також розуміємо важливість розвитку професійно-технічної освіти. Зараз працюємо з роботодавцями щодо запровадження механізмів дуальної освіти, – сказав Володимир Гройсман. – Маємо успіхи у вищій освіті. Обсяг підтримки програм для молодих вчених зріс у 1,6 раза».

  Окремо Прем’єр-міністр зупинився на питаннях культури та розвитку спорту. Так, минулого року обсяг фінансування лише кінематографічних проектів сягнув майже 1 млрд грн. У прокат вийшли 22 фільми, відзняті за підтримки Уряду. Для публічних бібліотек закуплено 1 млн україномовних видань, в музичні школи закуплено нові інструменти та навчальне обладнання.

  По лінії державного Фонду регіонального розвитку профінансовано 136 проектів відбудови спортивної інфраструктури. Близько 150 млн грн виділено на реконструкцію та будівництво палаців спорту в різних регіонах країни.

  Довідково 

  Сьогодні, 13 лютого, Прем’єр-міністр України представив звіт роботи Уряду за 2018 рік – у чіткій відповідності до вимог законодавства і в рамках виконання політики відкритості Уряду. Звіт буде переданий на розгляд до Верховної Ради України. Як зазначив Володимир Гройсман, цей звіт – це не просто перелік виконаних проектів, а своєрідна ретроспектива змін в Україні. Їх результатом стало стабільне зростання економіки 12 кварталів поспіль, уповільнення інфляції та збільшення капітальних інвестицій, перехід на середньострокове бюджетне планування та реалізація програм галузевої підтримки. Драйвером реформ стала реформа державної служби, активний розвиток електронного урядування, а можливості економіки дозволили проінвестувати проекти розвитку регіонів у різних секторах.

  Минулий рік став роком суттєвих напрацювань у сегменті розвитку людського капіталу, – Глава Уряду