• In English
 • НАДС: Удосконалення конкурсної процедури обговорили під час засідання Координаційної ради РДУ

  Під час засідання Координаційної ради з питань реформування державного управління обговорили ряд важливих питань, що стосуються розвитку державної служби. Зокрема, реформування Комісії з питань вищого корпусу державної служби  та відновлення конкурсів.

  Так, Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина розповіла, що, готуючись до відновлення конкурсів, НАДС: переналаштовано career.gov.ua, оновлено тести на знання законодавства, напрацьовано низку методичних рекомендацій як для служб управління персоналу, так і для кандидатів. Крім цього,  внесені зміни до порядку проведення конкурсного відбору, передбачена можливість дистанційного проведення тестування, а також співбесід з кандидатами в режимі відеоконференції. 

  Втім, з відновленням конкурсної процедури виник і ряд викликів, над якими наразі працює НАДС. Мова йде про одночасне оголошення значної кількості конкурсів, надмірне навантаження на адміністраторів й конкурсні комісії, рекордна завантаженість Єдиного порталу вакансій державної служби.  

  Але найбільш посилена увага наразі, за словами Наталії Алюшиної, до роботи Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Серед пропозицій щодо  удосконалення роботи Комісії, зокрема розглядається можливість проведення тестування, перевірки володіння іноземної мови у Центрі оцінювання, а також оцінювання м'яких навичок за допомогою розв'язання ситуаційних завдань.

  Таким чином, Комісія з питань вищого корпусу державної служби матиме достатньо часу на перевірку інших компетентностей та професійних знань кандидата. Наприклад, розуміння сфери відповідної державної політики, управління змінами та інновації, стратегічне бачення.

  Крім того, пропонується удосконалити форму резюме, розширити шкалу оцінювання та запровадити поріг проходження кандидатів до наступного етапу, відповідно за кількістю балів.

  «Наше завдання – дотримуючись меритократичного принципу забезпечити потреби кандидатів, зробити проходження конкурсу орієнтованим на кандидата, на те, щоб державний орган отримав найкращого працівника. Також для нас важливо ефективно використовувати ресурси, особливо – людські», – резюмувала Голова НАДС Наталія Алюшина. 

  Ще одним пунктом порядку денного було завершення реформування в сфері державної служби і посилення спроможності НАДС. Наталія Алюшина розповіла про пріоритетні завдання та важливість продовження фінансової підтримки реалізації реформи державного управління.


  Детальніше – на сайті НАДС.