• In English
 • Енергоефективні заходи – правильний і надійний спосіб зменшити витрати на комунальні послуги, - Костянтин Гура


  «Програма «теплих кредитів» вже запрацювала і має велике соціальне значення. Адже сьогодні чимало сімей відчувають труднощі при сплаті за комірне. І саме енергоефективні заходи – максимально простий і правильний спосіб оптимізувати енергоспоживання та зекономити на рахунках», - повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура в ефірі Громадського радіо.

  За 6 років державною допомогою в рамках «теплих кредитів» скористалося більше 850 тис. родин, які інвестували до 9 млрд грн в енергоефективність своїх осель, а держава повернула 3,3 млрд гривень.

  Оцінка «теплих кредитів» свідчить, що в середньому економія природного газу домогосподарством-учасником програми становить 30%.

  При цьому є численні історії родин, які досягли ще більшої – до 50% – економії витрат на комунальні послуги після впровадження цілого комплексу різних заходів з енергоефективності.

  Нагадаємо, що у цьому році домогосподарства можуть залучити «теплі кредити» та отримати:

  - 35% компенсації суми кредиту – на енергоефективні заходи в індивідуальних будинках (утеплення, заміна вікон, встановлення сонячних колекторів, теплових насосів, електрозарядок для авто, розумних лічильників електроенергії, електроакумулюючих систем тощо);

  - 20% – на твердопаливні котли.

  Із переліком такого обладнання можна ознайомитися на сайті.

  Крім цього, Костянтин Гура повідомив, що Держенергоефективності вже підготовлено концепцію нової державної цільової програми з енергоефективності на 2022-2026 роки. Обсяг прогнозованого фінансування програми на 5 років – 10 млрд гривень. Програма передбачатиме державну підтримку у вигляді компенсації за кредитами не лише для населення, а й для підприємств, бюджетної сфери, транспорту, біоенергетики.

  «Ми переконані у тому, що програма співфінансування енергоефективних заходів буде результативною як для її учасників, так і для економіки у цілому. Якщо, наприклад, за «теплими кредитами» мультиплікатор інвестицій в економіку становить 2,7, то за програмою на 5 років – 4. Це відображає позитивний і суттєвий вплив програми на активізацію економіки», - пояснив Костянтин Гура.