• In English
 • Нацполіція розвиватиме проект «Поліцейський офіцер громади», – Ігор Клименко
  Національна поліція України, опубліковано 04 листопада 2021 року о 15:06

  Національна поліція розвиватиме проект «Поліцейський офіцер громади». На цьому Голова Національної поліції України Ігор Клименко наголосив під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30». Безпечна громада». За його словами, поліцейський офіцер громади добре розуміє і відчуває потреби жителів: кому потрібна турбота, кому підтримка, а кому – додатковий, подекуди суворіший нагляд.

  «Нині в Україні налічується 755 діючих ПОГів. Вони обслуговують 440 територіальних громад, а це – понад 8 мільйонів громадян. Наша мета – вийти до кінця 2022 року на кількість 2000 поліцейських офіцерів громади. При умові, якщо керівники територіальних громад, які ще поза проектом, віднайдуть можливість та підпишуть меморандуми про співпрацю з Нацполіцією», – зазначив Ігор Клименко.

  За словами глави відомства, Нацполіція готова забезпечити якісно підготовленими кадрами. ПОГи проходять спеціальне навчання, де опановують необхідні знання та навички, які знадобляться під час несення служби в територіальних громадах.

  Для якісної роботи поліцейського офіцера громади на території необхідно облаштувати поліцейську станцію, забезпечити його пальним для автомобіля, оргтехнікою та канцелярським приладдям.

  «Всі витрати на створення умов для несення служби в громаді у майбутньому компенсуються належним рівнем безпеки та правопорядку. Це стане стимулом для поліцейського працювати краще, бо комфорт несення служби та його перебування на посаді напряму залежатиме від того, наскільки задоволеними його роботою будуть місцеві мешканці», – зазначив Ігор Клименко.

  При цьому він зауважив, що рівень злочинності у громадах, де впроваджується проект, значно зменшується.

  Підсумовуючи, глава відомства зазначив, що процес формування інституту поліцейського офіцера громади триває, тож наступного року Нацполіція планує підготувати ще близько тисячі поліцейських офіцерів громад.

  «Поліцейський офіцер громади – правоохоронець нової генерації. З новими підходами до роботи та філософією служби. Вони вже формують міцний базис для побудови системи колективної безпеки, яка об’єднуватиме усі територіальні громади України. Це наша спільна з керівниками громад ціль задля створення єдиного безпекового простору в державі, де кожен почуватиметься захищеним», – наголосив Ігор Клименко.