• In English
 • На Житомирщині ситуація з лісовими пожежами складна, але контрольована, - Андрій Заблоцький
  Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 07 квітня 2020 року о 09:01

  Вже декілька днів лісівники борються з масштабними лісовими пожежами на території трьох лісгоспів Житомирщини. Триває гасіння 9 великих пожеж орієнтовною площею більше 1200 га. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

  Він наголосив, що загалом ситуація є контрольованою, проте залишається складною, адже люди працюють у надзвичайно важких умовах.

  «На локалізації пожеж задіяно майже 1000 працівників лісової охорони та рятувальників, понад 100 одиниць техніки. Вчора та сьогодні до гасіння в Народицькому спецлісгоспі залучалася авіація. Пліч-о-пліч працюють і підрозділи ДСНС», - зазначив Голова Держлісагентства.

  Також він повідомив, що на допомогу прийшли і сусідні держлісгоспи – відправили працівників підприємств та пожежну техніку.

  Оперативний штаб ліквідації лісових пожеж очолює заступник начальника ДСНС у Житомирській області.

  Окрім того, протягом 3 – 5 квітня силами державної лісової охорони було ліквідовано більше 53 випадків загорянь у лісовому фонді по всій області, на орієнтовній площі більше 86 га.

  Голова Держлісагентства зазначив, що лісівники також активно беруть участь у ліквідації масових пожеж у природних екосистемах (поля, луки, торфовища, смітники, сільськогосподарські угіддя тощо).

  «Ми докладаємо максимум зусиль та робимо все від нас залежне, щоб протидіяти лісовим пожежам. Вкотре наголошую – основна причина виникнення лісових пожеж (85%) – це людський фактор. Лісова підстилка та трав’яниста і чагарникова рослинність надзвичайно сухі, у лісі зовсім немає вологи. Нинішній рік – аномально сухий. І один сірник чи недопалок стає причиною масштабної пожежі з катастрофічними наслідками для екосистеми, лісового господарства та навколишнього середовища. Безпека лісу – наша відповідальність», - наголосив Андрій Заблоцький.