• In English
 • На Тернопільщині розпочинається наймасштабніше в історії держави будівництво житлових комплексів для контрактників ЗС України
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 липня 2018 року о 16:23

  На Тернопільщині розпочинається наймасштабніше в історії держави будівництво житлових комплексів для контрактників ЗС України.

  Зокрема, проектом передбачено зведення в області 7 казарм покращеного планування для близько 900 військовослужбовців-контрактників: 2 казарм у Тернополі, 3 у Теребовлі та ще 2 у Чорткові.

  Реалізація проекту будівництва, здійснюється в рамках виконання доручення Президента України з будівництва гуртожитків для ЗС України. У середньому будівництво однієї казарми покращеного планування в області обійдеться державному бюджету у майже 15 млн грн, а загалом на реалізацію будівництва на Тернопільщині 7 житлових приміщень буде виділено 104,9 млн гривень.

  Вже проведено тендери через електронну систему закупівель ProZorro, вся проектно-кошторисна та тендерна документація розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства оборони.

  Згідно з укладеними договорами, будівельні роботи проходитимуть у декілька етапів, де чітко вказано, який обсяг будівництва на конкретну дату має бути виконаним.

  Як повідомив заступник начальника управління – головний інженер Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління полковник Василь Стеців, у військових містечках Тернополя, Теребовлі та Чорткова генпідрядники приступили до виконання робіт.

  «Термін будівництва казарми покращеного планування, згідно з тендерною документацією, не буде перевищувати 210 днів. Таким чином, очікуємо, що у першому півріччі 2019 року в новенькі казарми вселяться військовослужбовці-контрактники», – розповів полковник Василь Стеців.

  За його словами, одна будівля передбачає 2 поверхи на 125 військових,  загальна площа казарми складатиме 1055 квадратних метрів.

  «Кожна казарма поліпшеного планування – це двоповерхова цегляна споруда із двосхилим дахом з металопрофілю. На кожному поверсі розміщуватиметься 6 житлових блок-секцій та кухня. На першому поверсі будівлі передбачена пральня з сушарнею. Кожна блок-секція розрахована на 10 осіб і складається з двох житлових кімнат, душової кімнати та туалету», – зазначив полковник Василь Стеців.

  Він також повідомив, що у кімнаті для кожного військовослужбовця передбачено ліжко на металокаркасі, напівм’який стілець, приліжкову шафу з полицями та шафу для одягу. У казармі покращеного планування житимуть контрактники без сімей.

  За термінами та якістю наймасштабнішого проекту пильно слідкуватимуть у квартирно-експлуатаційному управлінні ЗС України. До моніторингу також долучиться команда волонтерів та ветеранів АТО.