• In English
 • На підсумковому засіданні колегії Мінмолодьспорту обговорили розвиток неолімпійських видів спорту
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 21 грудня 2018 року о 12:21

  20 грудня відбулося підсумкове засідання колегії Міністерства молоді та спорту, участь у якому разом з керівництвом Міністерства взяли представники регіональних управлінь молоді та спорту, фізкультурно-спортивних товариств, представники громадських молодіжних організацій.

  Розпочинаючи засідання колегії, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов подякував присутнім за проведену у 2018 році роботу. Окрему подяку урядовець висловив представникам громадської організації Пласт-український скаутінг, які на початку заходу передали спортивній та молодіжній українській спільноті Віфлеємський вогонь.

  Про розвиток неолімпійських видів спорту в Україні членів колегії та присутніх поінформував заступник Міністра молоді та спорту Ярослав Войтович. У своєму виступі посадовець наголосив, що формування пріоритетів - це одна з найважливіших складових успішного реалізації політики. Серед цих пріоритетів чільне місце посідає боротьба з допінгом.

  «Розроблені Критерії пріоритетності неолімпійських видів спорту. Відповідно до нової методики розподілу бюджетних коштів, фінансування не отримає жоден вид спорту, міжнародна федерація з якого не має угоди з ВАДА. Виключення складають тільки національні та військово-прикладні види спорту», - підкреслив Ярослав Войтович.

  Ще одним пріоритетом для Мінмолодьспорту є залучення міжнародних заходів в Україну. За словами заступника Міністра, ведеться цілеспрямована робота, яка має на меті затвердити Україну як спроможного, гостинного організатора яскравих спортивних подій, з глибокими культурними традиціями та великим інвестиційним потенціалом. У 2019 році Україна, серед іншого, буде приймати такі відповідальні заходи як: чемпіонат світу з танцювального спорту, чемпіонат світу з веслування на човнах "Дракон" та чемпіонат Європи з воднолижного спорту.

  Окрема увага приділяється розвитку національних видів спорту, що був започаткований змінами до профільного закону минулого року.

  Мінмолодьспорту співпрацює із створеним UNESKO спеціальним комітетом, задля внесення наших національних видів у перелік видів спорту, що становлять історично-культурне надбання. Активну участь Україна бере і в World Ethnosport Confederation, тож веде цілеспрямовану підготовку до участі у перших World Ethnosport Games, що відбудуться 2021 р. в Казахстані.

  Наприкінці засідання колегії Ігор Жданов вручив державні нагороди та відомчі відзнаки фахівцям спортивної та молодіжної сфери.