• In English
 • Активна участь молодих людей в ухваленні рішень – один з головних факторів у розбудові демократичного суспільства
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 21 грудня 2018 року о 12:15

  Для Мінмолодьспорту разом з місцевою владою та громадськістю важливо створити якісний алгоритм залучення молоді до процесу прийняття рішень. На цьому наголосив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема під час свого виступу на підсумковому засіданні колегії Мінмолодьспорту 20 грудня.

  «Цей алгоритм визначає рівень демократичності країни і те, наскільки молоді люди залучені до процесів, що відбуваються в країні, наскільки можемо розраховувати, що майбутнє країни буде спиратися на найкращі досягнення».

  В Україні проживає близько 11,2 млн молодих людей віком від 14 до 35 років, що становить 27 % населення країни. Бажаними пріоритетами державної молодіжної політики на рівні країни та населеного пункту для молоді сьогодні є: підтримка талановитої молоді, популяризація здорового способу життя, сприяння зайнятості та самозайнятості молоді, а також, забезпечення молоді житлом.

  Залучення молодих людей до процесів ухвалення рішень можливе за допомогою утворення молодіжних консультативно-дорадчих органів. Так, проведений Мінмолодьспорту у червні Всеукраїнський форум «Молодь ініціює – влада реалізує», що відбувся, започаткував роботу над розробленням проектами типових положень про такі органи.

  Наступним прикладом залучення участі молодих людей заступник Міністра назвав Молодіжні банки ініціатив – банки ідей та соціально значущих проектів, спрямованих на покращення якості життя місцевої громади, та «бюджет участі», який надає можливість брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.

  Мінмолодьспорту спільно з партнерами запроваджує ряд молодіжних програм та конкурсів, що спонукають активізувати самі громади. Національний конкурс «Молодіжна столиця України» покликаний спонукати міста та агломерації бути більш проактивними в молодіжній політиці. Програма «Громада, дружня до дітей та молоді» визначає, яким чином має бути організовано місцеве урядування, щоб забезпечити виконання міжнародних стандартів у сфері розвитку прав дітей та молоді. Реалізація проекту стажування молоді в органах влади «Державотворець» дала можливість молоді набути навички державного менеджменту.

  Спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та інститутами громадянського суспільства розроблено модель участі молоді, яка є описом теоретичних та практичних інструментів для залучення молодих людей до процесів ухвалення рішень на різних рівнях.

  «Метою розвитку участі молоді є підвищення благополуччя молодих людей на різних рівнях, забезпечення впливу та ухвалення ефективних рішень, які стосуються їхнього життя і участі як виробників політики, а не спостерігачів», - підкреслив Олександр Ярема.