• In English
 • На Одещині вжито заходів щодо припинення порушень земельного законодавства на території Національного природного парку

  Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки на території Тузлівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області.

  В результаті перевірки встановлено, що земельна ділянка загальною площею 100 га водного фонду, яка розташована в межах Національного природного парку «Тузлівські лимани» на території Тузлівської сільської ради Татарбунарського району Одеської області (за межами населеного пункту) самовільно зайнята та використовується фермерським господарством не за цільовим призначенням, а саме для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

  Постановою заступника Головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель керівника фермерського господарства притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме накладено штраф у розмірі, встановленому ст. 53 КУпАП.

  Також слід зазначити, що протиправними діями сільськогосподарського підприємства завдано шкоду державі в розмірі понад 6 млн грн, яка підлягає стягненню до Державного бюджету. 

  Враховуючи, що в діях керівництва фермерського господарства вбачаються ознаки складу злочину передбачених ст. 1971 ККУ, матеріали направлено до правоохоронних органів для прийняття рішення про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань в порядку ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України.

  Довідково:

  Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

  забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

  забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони й використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.