• In English
 • Успіх України – це спільна справа, яка торкається питань економіки й безпеки, – Володимир Гройсман на Конференції з питань реформ
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 червня 2018 року о 11:56

  Успіх України – це спільна справа всіх міжнародних партнерів, яка враховує не тільки економічний аспект співпраці, а й безпековий. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Другої конференції з питань реформ в Україні, яка проходить сьогодні, 27 червня, у Копенгагені.

  «Сьогодні нам треба відповісти на питання: якою ми хочемо бачити Україну? Українці вже відповіли: сильною, економічною і прогнозованою. Більшість і в цій залі хотіли б бачити такою Україну. Але чи достатньо зусиль, аби отримати таку перспективу? - запитав Володимир Гройсман учасників Конференції. - Наразі потрібно проаналізувати програми, які маємо. І я пропоную створити групу високого рівня і оцінити стан справ, сформувати програму дій, визначити, які інструменти потрібні, аби сталість розвитку була забезпечена. Ми вийшли на якісний діалог для пошуку корисних і транспарентних рішень. Я закликаю далі діяти спільно, стало і забезпечити спільний успіх».

  Глава Уряду наголосив, що сьогодні горизонт планування й підтримки треба розширювати. Він нагадав, що минулого року, у Лондоні, під час першої конференції Уряд України і міжнародні партнери окреслили план з 5 реформ, з яких 4 вже активно запроваджуються. Йдеться про реформу освіти, охорони здоров’я, пенсійної системи, про приватизацію. «Ми розпочали зміни і відкрили можливості. Ми рухаємося далі, і вже 8 квартал поспіль ми отримуємо зростання економіки. У нас є серйозні завдання, і головне - аби люди відчували, що зміни відбуваються для них», - сказав Володимир Гройсман.

  У цьому контексті, на думку Глави Уряду, важливо піднімати питання не тільки соціального, а й безпекового характеру. Причому не тільки з огляду на агресію, а й з огляду на забезпечення ресурсами – передусім енергетичними.

  «Ми живемо в умовах, коли нам треба боротися за демократичні цінності, і треба бути стійкими, прогнозованими і сильними. І тут на порядку денному питання енергетичної безпеки стають дуже важливими. Цього року ми відкрили нові можливості для досягання енергонезалежності, - зазначив Володимир Гройсман. – І так само Україна в стані забезпечити транзит і постачання газу нашим партнерам. І це важливе завдання».

  Прем’єр-міністр запевнив, що шлях реформ для Уряду України – незворотній. «Ми продовжуємо перезавантаження системи державного управління, посилюємо децентралізацію. Перші результати вже маємо, - сказав Володимир Гройсман. - Я впевнений в силах українського Уряду, впевнений в можливостях українського суспільства, в українському експертному середовищі. Ми маємо діяти спільно, щоб зміни були сталими. Спільний успіх дозволить зробити зміни непереривними».

  Успіх України – це спільна справа, яка торкається питань економіки й безпеки, – Володимир Гройсман на Конференції з питань реформ