• In English
 • На Львівщину з Косова повернулися українські військовослужбовці
  Міністерство оборони України, опубліковано 21 червня 2019 року о 13:12

  На Львівщині у Самборі на центральній площі біля міської Ратуші урочисто зустріли 40 військовослужбовців Збройних Сил України, які упродовж півроку виконували завдання з підтримання миру в Косові (Республіка Сербія). Привітати військових з поверненням зібралися рідні, друзі, побратими, представники місцевої влади та самбірська громада.

  Переважна більшість особового складу миротворчого підрозділу представники 703-го окремого полку оперативного забезпечення, що у Самборі, решта – військовослужбовці з інших бойових частин Збройних Сил України. Це сапери, водії, інженери, кінологи та інші фахівці оперативного забезпечення.

  Слід зазначити, що кандидати до українського контингенту пройшли жорсткий відбір. Основними умовами до них висувалися професіоналізм та бойовий досвід участі в АТО/ООС на сході України, адже їм держава доручала представляти Україну перед міжнародною спільнотою. І вони із гідністю впоралися із покладеними завданнями у складі міжнародних сил KFOR на Балканах і зміцнили авторитет нашої країни.

  «Серед основних завдань у нашого підрозділу були заходи з підтримання миру та безпеки, забезпечення вільного пересування міжнародних сил KFOR у Косові, інженерна розвідка місцевості та її розмінування, відновлення зруйнованої війною інфраструктури. Зокрема, українські військовослужбовці брали участь у заходах сил KFOR з демонстрації сили, іншими словами – ми демонстрували присутність міжнародних сил у Косово, що заспокоювало місцеві гарячі голови. Хоча окремі вогнища протистояння ворогуючих сторін траплялися. Тоді нас залучали для проведення спеціальних поліцейських операцій», – зазначив командир українського національного контингенту у Косові майор Сергій Ковальчук.

  Також він розповів, що загалом до українців там ставлення доброзичливе, сербська мова здебільшого зрозуміла, а з албанцями доводилося спілкуватися англійською.

  «Щодо розмінування, то у Косові ще є багато замінованих місць, які становлять небезпеку для мирного населення. В основному – це гірські місцевості. Наші сапери проводили там розвідку, виявляли вибухонебезпечні предмети, позначали їх, а безпосереднє знешкодження вже проводили наші колеги з австрійського контингенту», – розповів майор Сергій Ковальчук.

  Після урочистої зустрічі воїнів-миротворців нагородили відзнаками та грамотами за участь у миротворчій місії.