• In English
 • На Львівщині у звичайній сільській школі, завдяки впровадженню НОП, значно зросла успішність учнів, – Лев Парцхаладзе

  “Раніше в селі Наварія на Львівщині на цьому місці роками стояв довгобуд. А діти були змушені навчатися у непридатних, непристосованих приміщеннях. Тепер тут сучасна школа на 330 учнів з необхідними комфортними умовами для навчання, теплим фасадом та сучасним дизайном за принципами Нового освітнього простору. Діти щасливі тут навчатися, вони стали перемагати на олімпіадах та різних змаганнях. Адже в такій школі дуже легко гарно вчитися, сюди хочеться бігти на уроки”, – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  У Наварійській школі був зроблений теплий і яскравий фасад будівлі, кольоровий дизайн коридорів і зон відпочинку, у класах – мотивуючий простір і сучасне обладнання.

  Також тут впроваджені всі необхідні умови для інклюзивного навчання дітей з особливими потребами, щоб вони також могли отримувати якісну освіту на рівні зі всіма учнями.

  Наразі вже понад 300 шкіл та дитячих садків в Україні впроваджують принципи Нового освітнього простору (#НОП). Це енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір та безбар‘єрність.

  “НОП було започатковано у 2016 році у звичайній сільській школі у Путрівці Київської області. Дотепер зміни, які розпочались тоді у закладі, не завершуються. Плануємо, що у найближчі роки НОП буде реалізовано у всіх опорних школах України, а до 2030 року – усі школи та дитячі садки матимуть такий Новий освітній простір”, – додав Лев Парцхаладзе.

  Довідково

  Новий освітній простір (НОП) – це цікавий та комфортний простір, який створюється в школах

  України за 4 основними принципами:

  • енергоефективність;
  • сучасне обладнання;
  • мотивуючий простір;
  • безбар‘єрність.

  Мета – створення умов для якісного навчання дітей в Новій українській школі.

  Проект ініційовано Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України.

  НОП – школи, в яких хочеться навчатися!