• In English
 • На Харківщині обговорили електронні послуги у будівництві та перспективи їх розвитку
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 19 грудня 2017 року о 10:07

  Електронні адміністративні послуги у будівництві стали темою регіонального семінару, що відбувся на Харківщині. Порядок проходження дозвільних процедур за допомогою е-сервісів обговорили заступник директора департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області Євгенія Іванська, представники Державного агентства з питань електронного урядування України, органів місцевого самоврядування, центрів надання адміністративних послуг та громадськості.

  «Завдяки сучасним інформаційним технологіям процедура подачі документів стає максимально прозорою та зручною. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні. Отже, громадяни, які виявлять бажання отримати дозвільні документи, швидко та без перешкод можуть отримати послуги, не виходячи з власної оселі. На сьогодні Держархбудінспекція намагається зменшити втручання посадових осіб у реєстрацію дозвільних документів на об’єкти незначного класу наслідків», – зазначила Євгенія Іванська.

  Зміни в містобудівному законодавстві максимально полегшили початок приватного будівництва, об’єктів малого та середнього підприємництва. Сьогодні всі об’єкти незначного класу наслідків переведено на більш просту та зрозумілу для громадян і підприємців форму документа – повідомлення. Подавши його до органу архбудконтролю, особа може будуватись вже на наступний день. Електронні адміністративні послуги дозволяють пройти цю процедуру з мінімальними витратами зусиль та часу, а також оперативно ввести об’єкт в експлуатацію.

  «Робота з покращення надання електронних послуг триває постійно, адже пріоритетне завдання Держархбудінспекції та її територіальних органів – зробити дозвільні процедури зручними, оперативними та прозорими», – підсумувала Євгенія Іванська.

  Нагадуємо, скористатися електронними адміністративними послугами у сфері містобудування можна через офіційний портал Держархбудінспекції https://e-dabi.gov.ua, а також на Єдиному державному порталі адміністративних послуг http://my.gov.ua.