• In English
 • На Харківщині розпочалася активна фаза приписної кампанії 2019 року
  Міністерство оборони України, опубліковано 18 січня 2019 року о 11:16

  На Харківщині стартувала приписна кампанія юнаків. 2019 року стати на військовий облік мають майже 8 000 юнаків, яким виповнюється 17 років. Приписне свідоцтво майбутні військовослужбовці отримують після проходження медичної комісії. Лікарі кажуть, найчастіше у хлопців виявляють вади серця та проблеми із кишківником. Та не всі недуги означають непридатність до служби.

  У ході прес-туру до Шевченківського у місті Харків районного військового комісаріату журналісти центральних та регіональних телеканалів ознайомилися із проведенням у регіоні приписки юнаків 2002 року народження при районних (міських) військових комісаріатах.

  «Хоча офіційно приписна  кампанія 2019 року стартувала у перші дні нового року, активна її фаза розпочалася саме 15 січня, –  пояснив гостям заступник військового комісара Харківського ОВК  підполковник Олександр Томашевський. – Адже юнаки були на канікулах та відпочивали. Тому до цього часу у нас побувало лише близько 470 осіб, або 6% від загальної кількості допризовників».

  Разом із юнаками, які проходили приписку при РВК, біля кабінетів лікарів була й юна харків’янка Альона Шеремет. Дівчина вирішила цього року вступити до Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба і медичний огляд був обов’язковим.

  «Я хочу стати фахівцем з кібербезпеки і у ХНУПС мрію здобути погони офіцера. Особову справу абітурієнта я майже зібрала. Фізичні навантаження та різні труднощі мене не лякають. Адже я маю спортивний розряд і можу за себе постояти. Якщо ж не пройду по конкурсу, то думаю підписати контракт і стати воїном Збройних Сил України. Грошове забезпечення в розмірі 10-11 тисяч і цікаве армійське життя мене влаштовують», – розповіла вона.

  Заступник військового комісара Шевченківського РВК майор Володимир Бурла розповів про особливості кампанії в його районі.

  «Наш військкомат добре співпрацює із місцевими органами влади та різними громадськими організаціями. Разом із освітянами ми склали план-графік прибуття допризовників, а держпосадовці допомогли із транспортом. Мої підлеглі протягом грудня виступали в школах, де роз’яснили порядок проведення приписки і розвіяли типові «лякалки». Тому ми організовано розпочали дану роботу із юнаками. Із понад 670 осіб, які підлягають приписці, вже прийняли приблизно 50», – розповів майор Володимир Бурла.

  А лікарі акцентували на традиційних захворюваннях, що з року в рік мають місце. Так, приблизно кожен 9-10 юнак приходить із вадами зору, хребта чи плоскостопістю. Причина полягає у надмірному сидінні за комп’ютером та постійному носінні спортивного взуття.

  «Із досвіду скажу, що активна фаза приписної кампанії триватиме до середини лютого, а потім до нас приходитимуть одиниці, здебільшого ті, хто серйозно лікувався чи перебував за межами області. Раджу усім юнакам, хто народився у 2002 році, до 31 березня – дати завершення даного загальнодержавного заходу – знайти час і, не чекаючи повістки, самостійно прибути до свого РВК», – зауважив підполковник Олександр Томашевський.

  Довідково

  На Харківщині у 2018 році приписці при районних (міських) військкоматах підлягало близько 8500 осіб, а позаминулого року – приблизно 9000.