Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо благоустрою, зокрема, в частині облаштування громадських пляжів. Відтак зараз розглядається пропозиція обов’язково влаштовувати при їх проектуванні або реконструкції спеціально обладнані спуски у воду та зручні пандуси, окремі зони для безпечного купання та інші зручності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«Ми повинні створювати доступну та сучасну інфраструктуру для населення, зокрема, на пляжах. Сьогодні більшість з них не облаштовані банальними зручностями - роздягальнями, туалетами, душовими. Ми хочемо і будемо це змінювати, тому зараз оновлюємо ключові ДБН щодо благоустрою. Крім того, дуже важливо, щоб пляжі були доступними для маломобільного населення - щоб були зручні спуски та пандуси прямо в воду, спеціально облаштовані доріжки і навіть окремі безпечні зони для купання, де могли би плавати люди з інвалідністю, люди похилого віку, батьки з маленькими дітьми. Так має бути», - наголосив він.
Лев Парцхаладзе нагадав, що з 1 квітня в дію вступили нові ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», які запровадили створення обов’язкового безбар’єрного простору у всіх громадських місцях. «У нових ДБН щодо благоустрою хочемо прописати ці та інші конкретні вимоги до облаштування таких доступних зручностей на пляжах, щоб комфортно було кожному», - додав заступник Міністра.
ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлюють вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.