• In English
 • На Рівненщині відбувся мисливський фестиваль
  Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 29 липня 2019 року о 14:31

  27 липня вже третій рік поспіль мисливсько-спортивний клуб «Сокіл», який розташований у селі Суськ Костопільського району, що на Рівненщині провів на своїй базі Всеукраїнський мисливський Форум. Це захід, який єднає однодумців та поціновувачів світу полювання, спорту та активного відпочинку.

  Мисливський форум для багатьох вже став традицією, яку із величезним задоволенням підтримують учасники та організатори.

  На Форум з’їхались учасники змагань та гості з усієї країни: мисливці, іноземці й прості українські родини. Завітали на свято й представники Держлісагентства на чолі з заступником Голови Володимиром Бондарем. Взагалі Форум відвідало багато представників лісової галузі, а Виноградівський лісгосп привіз цілу експозицію трофеїв та пригощав всіх охочих бограчем та різними мисливськими стравами.

  Така велика увага до мисливського Форуму недаремна, адже це було справжнє мисливське свято, насичене подіями та цікавинками. На цьому заході проходили змагання «Мисливські стрільби» на Кубок Сокола, показові виступи позашляховиків, квадроциклів, кулінарні змагання-конкурси на найкращі страви з дичини. Відбулась низка цікавих майстер-класів з дресури лабрадорів та ретриверів, натаски лягавих собак, розведення копитних тварин, із знерухомлення копитних.

  Саме на цьому третьому мисливському Форумі вперше стартувало захоплююче ток-шоу. Це новий прогресивний формат обговорення ключових питань у мисливській галузі на який було запрошено багато цікавих гостей.

  «Зрозуміло, що мисливське господарство потребує такої популяризації, щоб суспільство розуміло, яка мета мисливського господарства та полювання в світі, в тому числі в Україні. На мою думку, такі заходи, як цей Форум, дають публічний резонанс, привертають увагу до мисливських традицій та культури не тільки самих мисливців, але й людей, які не мають відношення до цього захоплення. Треба розповідати і показувати людям, що мисливство – це не просто розвага чи навіть захоплення, це повноцінна галузь, де працюють тисячі людей, і в яку вкладають кошти, зокрема, на охорону мисливських тварин», - зазначив Володимир Бондар.

  За його словами, таких заходів в Україні з кожним роком почало з’являтись все більше і більше. Це і Закарпатський мисливський фестиваль – «День мисливця», і «Мисливська ватра» у Львові, вже за пару тижнів планується подібний захід на Київщині.

  «Звичайно мисливські фестивалі не вирішать всіх проблем мисливської галузі. Ми повинні займатись просвітою, працювати із суспільством, щоб люди розуміли що до чого, які функції виконує мисливське господарство, на скільки воно необхідне для збереження біорізноманіття. Над цим треба працювати у першу чергу, і коли суспільство почне розуміти і підтримувати мисливство, тоді й мисливські фестивалі наберуть більшої популярності, як це відбувається у наших сусідів: поляків, угорців, словаків», – переконаний заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.