• In English
 • На Екологічному форумі ООН-2021 Костянтин Гура представив напрацювання для розвитку енергоефективності та «зеленої» енергетики як інструментів декарбонізації

  «Амбітні плани ЄС щодо перетворення на перший кліматично нейтральний континент вкрай актуальні для України. Якщо ми хочемо будувати успішну та процвітаючу Україну, маємо знизити рівень енергоємності ВВП та працювати над декарбонізацією економіки», - повідомив в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура на Екологічному форумі ООН-2021.

  Для досягнення зазначеної мети потрібно:

  підвищувати рівень енергоефективності в усіх секторах економіки;

  переходити від традиційних викопних видів палива на альтернативні.

  Усі ці напрями несуть цілу низку безперечних переваг для людини та людства у цілому: енергетичні, екологічні, соціальні.

  При цьому чимало країн вбачають в «зеленому переході»  шлях до економічного відновлення після кризових часів пандемії – так званий «green recovery».

  «І Держенергоефективності має у своєму арсеналі цілу низку рішень. Тому ведеться робота над законодавчими змінами для крос-секторального розвитку сфери енергоефективності та запуском фінансових інструментів», - зауважив Костянтин Гура.

  Окреслюючи різні інструменти, в.о. Голови Держенергоефективності також звернув особливу увагу на необхідність:

  • підтримки, в першу чергу, населення до впровадження енергоефективних заходів;
  • стимулювання різних секторів економіки до енергоефективності;
  • різнобічного та широкого розвитку біоенергетики як альтернативи імпортним викопним видам палива.

  Він також нагадав, що із 2017 р. завдяки розробленому спільно з Агентством закону інвестори у біоенергетичні проекти мають гарантований на законодавчому рівні тариф на теплову енергію з альтернативних джерел енергії на рівні 90% від тарифу на теплову  енергію, вироблену з газу. Окрім цього, підготовлено ще 5 законопроектів для подальшого розвитку біоенергетики.

  У результаті інвестиції в «зелений» перехід приносять вигоду усім: державі, економіці, споживачам. Адже це вкладення не лише в покращення екологічного стану, а й в енергонезалежність, а значить, і енергобезпеку країни.

  Потенціал «зеленого» фінансування в Україні сягає 70 млрд євро до 2030 року, за оцінками IFC.

  Нагадаємо, що Костянтин Гура також є Головою бюро з відновлюваної енергетики Європейської економічної комісії ООН та віце-головою бюро з енергоефективності ЄЕК ООН.