• In English
  • На Дніпропетровщині звели найбільшу та найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні
    Дніпропетровська ОДА, опубліковано 25 лютого 2019 року о 16:20

    На Дніпропетровщині запрацювала найбільша та найпотужніша сонячна електростанція в Україні. На повну потужність її планують запустити вже у березні. Електростанцію звели поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Будівництво тривало менше року. Близько 750 тис. панелей вироблятимуть майже 200 МВт електроенергії. За потужністю електростанція входить у трійку найбільших в Європі. Її звели коштом українського та китайського інвесторів. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

    «На енергетичній незалежності держави наголошує Президент України Петро Порошенко. За сонячною енергетикою – майбутнє. Дніпропетровщина – у лідерах країни з використання цього виду енергії, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Менш ніж за рік у Нікопольському районі звели найбільшу СЕС в Україні. Вона – у трійці найпотужніших в Європі. На її будівництво не пішло жодної копійки з державного чи обласного бюджетів. Все – коштом інвесторів».

    Будівництво гігантського об’єкта розгорнулося у квітні 2018 року на майданчику в 400 га, поблизу села Старозаводське Нікопольського району. Колись це був рудний кар’єр, та вже декілька десятиліть там нічого не добували. А для сільського господарства ґрунт був непридатний. Тож саме ці землі обрали під майбутню електростанцію.