• In English
 • Дослідження та прогнозування глобального ринку зерна є важливою складовою для забезпечення світової продбезпеки, - Олена Ковальова на Форумі швидкого реагування у Женеві

  Система інформаційного забезпечення ринків сільськогосподарської продукції (AMIS) впродовж багатьох років залишається провідною інституцією, яка спрямована на підвищення прозорості та передбачуваності світового ринку зерна в контексті забезпечення світової продовольчої безпеки, - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час роботи Восьмого Форуму швидкого реагування AMIS у Женеві (Швейцарія) 25 лютого.

  «У зв’язку з поточними ринковими викликами та спільною метою щодо забезпечення продовольчої безпеки роль інформаційної платформи AMIS з кожним роком зростає. Україна, як один із ключових гравців зернового ринку, надає велике значення сталому та передбачуваному розвитку аграрного сектору, а також узгодженій політиці на міжнародному ринку сільськогосподарської та харчової продукції», – прокоментувала Олена Ковальова.

  Так, під час роботи Форуму були обговорені короткострокові перспективи (AMIS) та 5-річні прогнози IGC щодо розвитку світового ринку зерна. Окремо розглядалося питання переоцінки історичних показників виробництва зернових культур у Китаї і наслідків для оцінок світових запасів та використання на корми.

  «Важливим є відкритий діалог та обмін інформацією між ключовими гравцями зернового ринку. Україна у свою чергу залишається стабільним, надійним партнером і експортером сільськогосподарської продукції. У цьому маркетинговому році ми очікуємо, що експорт зерна з України досягне позначки 49 млн тонн», – додала заступник Міністра.

  Довідково                                                                                                                                                                          

  Система інформаційного забезпечення ринків сільськогосподарської продукції (AMIS) є міжвідомчою платформою (створена за ініціативою міністрів сільського господарства країн «Великої двадцятки») щодо підвищення прозорості інформації про ринки продовольчих товарів і поліпшення координації політичних заходів у період кризи.

  Система спрямована на збір, аналіз та розповсюдження наступної інформації: про національні та міжнародні ринки сільськогосподарської продукції; політику розвитку сільського господарства та сільської місцевості; міжнародні ринкові умови; потенціал країн-виробників сільськогосподарської продукції. Дослідження ринків, підготовка даних та прогнозування здійснюються за чотирма основними напрямками: пшениця, кукурудза, рис та соя.