• In English
 • На Дніпропетровщині вже працює майже сотня муніципальних нянь
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 21 серпня 2019 року о 10:42

  У Дніпропетровській області вже працює 91 муніципальна няня. Скористатися послугою можуть батьки, які виховують дітей до трьох років. Про це повідомили в департаменті соцзахисту населення Дніпропетровської ОДА.

  «Муніципальна няня» – це урядова програма, яка працює в Україні. Вона дозволяє батькам самостійно обрати няню та укласти з нею договір про працевлаштування. У ньому прописати строки та умови догляду, розмір зарплатні та відповідальність сторін. Ця послуга доступна незалежно від того, чи залишається мама в декретній відпустці, чи вийшла на роботу», – розповіли в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА.

  Стати нянею може приватний підприємець або юридична особа, які надають послуги з догляду за дитиною.

  За послуги няні – батькам компенсація від держави. Наразі щомісячне відшкодування – 1699 грн.

  Щоб долучитися до програми, батьки повинні звернутися до управління соцзахисту населення за місцем проживання. У пакеті документів мають бути: заява, копія договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копія паспорта одного з батьків, ідентифікаційний код, документи про оплату послуг няні.

  Строк подачі документів – місяць з моменту укладення угоди з нянею.

  Крім того, щомісяця батьки зобов'язані надавати в управління документи, які свідчитимуть про оплату праці доглядальниці.