• In English
  • На дільниці від Мостиської до Львова побудують євроколію шириною 1435 мм

    Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Укрзалізниця за участі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова та Посла США Бріджит Брінк підписали Меморандум про взаєморозуміння. Згідно з ним USAID допоможе модернізувати дільницю від станції Мостиська, яка знаходиться на кордоні з Польщею, до Львова (Скнилів). Першим етапом стане створення техніко-економічного обґрунтування проекту.
    «Одна з важливих задач для збільшення експортної спроможності – модернізація та заміна колій, у разі необхідності – побудова нових. Підписання Меморандуму з USAID матиме відчутний вплив на відновлення української економіки та сприятиме євроінтеграційним процесам загалом. Також важливо, що ця колія використовуватиметься не тільки для вантажних, але й для пасажирських перевезень у напрямку країн ЄС», – прокоментував Олександр Кубраков.
    На дільниці від Мостиської до Львова побудують євроколію шириною 1435 мм. Подальший проект розвитку включатиме сполучення євроколії з Ужгородом, Ковелем, Чернівцями, а на більш пізньому етапі – з Києвом та сходом України. Також USAID сприятиме подальшій інтеграції української залізниці до системи TEN-T.
    Нагадаємо, що від початку широкомасштабного вторгнення USAID - US Agency for International Development надало Уряду України допомогу вартістю понад $21,7 млрд, що робить його одним із найбільших двосторонніх донорів України. Укрзалізниці USAID передав 105 дизель-генераторів. Також Укрзалізниця та DAI Global підписали меморандум щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Економічна підтримка України», що фінансується USAID.