• In English
  • На будівництво казарм поліпшеного планування для контрактників кошторисом Міністерства оборони України передбачено 2,3 млрд гривень
    Міністерство оборони України, опубліковано 13 червня 2018 року о 17:34

    На будівництво казарм поліпшеного планування для контрактників кошторисом Міністерства оборони України передбачено 2,3 млрд гривень.

    Про це 13 червня повідомив заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України полковник Олександр Чергінець під час брифінгу щодо виконання проекту будівництва житлових комплексів для контрактників.

    За його словами, будівництво здійснюється на територіях військових містечок по всій території країни. Загалом планується збудувати 184 казарми поліпшеного планування загальною кількістю 23000 місць в 21 області України.

    «Закупівля робіт з будівництва кожної з 184 будівель здійснюється через електронну систему публічних закупівель «ProZorro» у відповідності до Законів України «Про публічні закупівлі» та «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», – повідомив полковник Олександр Чергінець і додав, що до підготовки реалізації зазначеного проекту в оборонному відомстві було залучено чимало фахівців, громадських активістів та волонтерів.

    «На початковому етапі Міністерством оборони України були опрацьовані типові конкурсна документація та договір підряду, в яких застосовані нові для Збройних Сил України підходи. Зокрема, поетапний системний контроль ходу будівництва, застосування жорсткої відповідальності за порушення умов договору та можливість одностороннього розірвання договору підряду», – підкреслив представник Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України.

    При підготовці документації отримано допомогу від фахівців Антимонопольного комітету України.

    Офіцер також повідомив, що в оборонному відомстві було організовано широку інформаційну кампанію щодо залучення потенційних підрядників до участі в конкурсних торгах по закупівлі цих робіт. Зокрема, публікацію повної інформації на офіційному веб-сайті Міноборони (основних проектних рішень, типової конкурсної документації та договору підряду, перелік адрес місць розташування будівельних майданчиків тощо).

    Окрім того, було організовано інструкторсько-методичні заняття з тендерними комітетами, де своїм досвідом поділились представники Міністерства економічного розвитку та торгівлі, фахівці електронної системи закупівель «ProZorro».

    «За проведенням процедур закупівель організовано системний контроль, до якого залучені підрозділи аудиту, запобігання та протидії корупції, волонтери та громадські активісти, – наголосив заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України. – Рішенням Міністра оборони України також створено мобільні групи, які контролюють законність прийнятих рішень та дотримання законодавства при проведенні процедур закупівель».