• In English
 • На 18% більше життів рятують на Закарпатті завдяки новим ангіографам
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 10 квітня 2019 року о 10:31

  Минулого року лікарі у Закарпатській області провели 730 стентувань та 1859 коронарографій. Це на 20% і 12% більше, ніж у 2017 році. За цими цифрами десятки людей з хворобами серця і судин у критичному стані, яких вдалося врятувати завдяки сучасним методам діагностики та лікування.

  Доступ до сучасного лікування серцево-судинних захворювань у Закарпатській області поліпшився, в тому числі, й завдяки придбанню новітнього медичного обладнання у рамках реалізації спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Закарпатській області.

  За кошти проекту придбали дві ангіографічні системи. Наприкінці 2017 року новий ангіограф запрацював у рентгенхірургічному відділенні Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру (м. Ужгород). У 2018 році - у відділенні інтервенційної кардіології Хустської районної лікарні (Закарпатська область). З моменту запуску лікарі провели 718 ангіографічних втручань і врятували методом стентування понад 270 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.

  Лікарня у Хусті стала першим районним центром України, де пацієнтам з гострим інфарктом міокарда надається медична допомога на найвищому європейському рівні – а саме за допомогою стентування, яке є найвищим стандартом лікування інфаркту у всьому світі.