• In English
 • Миколаїв отримає грантові кошти на модернізацію системи водопостачання, - Мінінфраструктури

  Уряд ухвалив рішення скерувати 153,3 млн грн на відновлення і модернізацію системи водопостачання та водовідведення Миколаєва. Ці гроші будуть виділені в рамках Грантової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) Європейського інвестиційного банку, яка ратифікована 2019 року і була продовжена в поточному році.
  Проект сприятиме забезпеченню безперебійного надання послуг водопостачання мешканцям Миколаєва.
  «Скеровуємо кошти, в першу чергу, на критичну інфраструктуру. Відновлення базових послуг в громадах – пріоритет Міністерства. Це дає можливість повернути нормальне життя в регіони, особливо, в ті, що постраждали внаслідок збройної агресії росії. Для нас також важливо – забезпечити чіткий і прозорий розподіл коштів від наших міжнародних партнерів. Всього в рамках Грантової угоди передбачена підтримка України на суму понад 5 мільйонів євро», – наголосив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
  Розпорядником грантових коштів буде Мінінфраструктури, виконавцем проекту – «Миколаївводоканал».
  Довідково
  Європейський інвестиційний банк є одним із найбільших донорів України. На сьогодні портфоліо проектів, які реалізує ЄІБ з українським державним, комунальним секторами та бізнесом сягає понад 7 мільярдів євро.
  В червні 2023 р. на полях Ukraine Recovery Conference у Лондоні Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та президент Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вернер Хойєр підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в проектах відновлення України.
  В 2023 році передбачається виділити близько 840 мільйонів євро на реалізацію пріоритетних проектів відновлення інфраструктури України. Кошти будуть спрямовані на підготовку, оцінку, фінансування та реалізацію:
  - муніципальної інфраструктури (шкіл, лікарень тощо);
  - громадських будівель з урахуванням енергоефективності;
  - інфраструктури водопостачання та водовідведення;
  - транспортних мереж і міського громадського транспорту.