• In English
 • МВС України та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти налагоджують взаємодію
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 26 травня 2022 року о 17:51

  МВС України та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти налагоджують взаємодію. З цією метою заступник Міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко та фахівці інформаційно-аналітичних підрозділів МВС та Нацполіції України зустрілися сьогодні, 26 травня, з представниками Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ).

  Ігор Бондаренко висловив вдячність МКЗБ за ініціативність й прагнення сприяти в пошуку українців, зниклих безвісти унаслідок військової агресії рф.

  «Завдяки низці попередніх зустрічей вже вдалося визначити точки дотику для подальшої взаємодії МВС і Міжнародної комісії. Ми прагнемо вивчити й врахувати практику взаємодії вашої організації з іншими країнами і вибудувати максимально ефективний алгоритм нашої подальшої співпраці. Адже військова агресія рф призвела до низки жахливих наслідків, серед яких і страшна статистика: з початку вторгнення зникли безвісти понад 2400 цивільних осіб», – зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України.

  Своєю чергою представники МКЗБ запевнили у готовності допомагати українському Урядові в пошуку зниклих безвісти українців, використовуючи попередній досвід збору інформації та референтних зразків під час пошуку зниклих безвісти осіб та застосовуючи можливості пошукової системи Міжнародної комісії, яка сьогодні має представництва у 60 країнах.

  Сторони обговорили технічні аспекти синхронізації Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, держателем якого є МВС, та пошукової системи МКЗБ, а також можливість максимальної автоматизації обміну інформацією.

  «Зараз ми оптимізуємо створену МВС інформаційно-телекомунікаційну систему, що взаємодіє з ресурсами Нацполіції, Держприкордонслужби та інших держорганів України. І готові налагоджувати обмін інформацією з МКЗБ, щоб наші і ваші дані збігалися, була можливість двостороннього фітбеку і внесення змін, відповідно до виявлення місця перебування чи іншої інформації щодо кожного зниклого безвісти українця», – повідомив Ігор Бондаренко.

  Під час зустрічі сторони домовилися про подальше узгодження технічних і законодавчих аспектів з метою якнайшвидшого підписання меморандуму про співпрацю між МВС України й МКЗБ і переходу до активної фази взаємодії.

  «Переконаний, що наша співпраця дозволить зменшити тривожну статистику зниклих безвісти українців», – сказав Ігор Бондаренко.