• In English
 • МВС співпрацюватиме з Національною гвардією штату Каліфорнія в питаннях протидії зброї масового ураження
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 09 жовтня 2018 року о 17:34

  МВС співпрацюватиме з Національною гвардією штату Каліфорнія в питаннях протидії зброї масового ураження. 9 жовтня відповідний Меморандум підписав Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Командувач Національної гвардії штату Каліфорнія Девід Болдвін.

  У рамках Меморандуму сторони домовилися брати участь у заходах в рамках Програми радіаційної, хімічної, біогологічної та ядерної безпеки, обмінятися досвідом застосування сил швидкого реагування в умовах загострення обстановки та провести спільні навчання, пов’язані з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій шляхом використання різноманітних сил та засобів. А також започаткувати авіаційні навчальні програми для підрозділів ДПСУ, ДСНС та НГУ.

  Арсен Аваков зазначив, що двосторонній обмін досвідом у Програмі радіаційної, хімічної та ядерної безпеки – це крок уперед для фахівців обох країн. Крім того, Міністр внутрішніх справ запропонував провести двосторонні закриті навчання у Чорнобильській зоні.

  «Нас дуже цікавить спільна робота у Програмі радіаційної, хімічної та ядерної безпеки. Також, думаю, що вам буде цікаво ознайомитись з нашим досвідом. Крім того, наші спеціалісти мають домовитись про проведення спільних навчань в зоні відчуження Чорнобильської атомної станції. Саме там повноцінно можна подивитися на наші методи радіаційної боротьби», - наголосив він.

  Своєю чергою Командувач Національної гвардії штату Каліфорнія Девід Болдвін наголосив, що американські спеціалісти хотіли б відвідати Україну для спільних навчань та обміну досвідом.

  «Ми вітаємо співробітництво у напрямку радіаційної, хімічної безпеки. У Каліфорнії у нас є два підрозділи, які відповідають за питання реагування у випадку застосування зброї масового ураження. Вони негайно реагують, як тільки надходить інформація, що нібито була застосована зброя масового ураження. Для цих підрозділів було б дуже корисно, якби вони прибули в Україну і пройшли певну підготовку разом з вашими представниками. А також, щоб ваші підрозділи прибули в Каліфорнію і ознайомились з досвідом», - наголосив Девід Болдвін.