• In English
 • Тетяна Ковальчук: Фундаментальна основа діяльності МВС - політика рівних можливостей
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 09 жовтня 2018 року о 17:33

  Фундаментальна основа діяльності МВС - політика рівних можливостей. Про це сьогодні, 9 жовтня, повідомила заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук під час відкриття форуму «Гендерна політика МВС: Рівні можливості кожному».

  «Мета форуму ‑ надихнути один одного, підняти проблемні питання та знайти шляхи їх вирішення. Ми хочемо, щоб на всіх щаблях системи внутрішніх справ люди зрозуміли, що політика рівних можливостей ‑ фундаментальна основа діяльності МВС», ‑ сказала заступник Міністра внутрішніх справ.

  Вона повідомила, що наразі у системі органів внутрішніх справ працюють понад 22% жінок.

  «Лише протягом цього року ми відкрили більше 450 посад, на які раніше жінки не могли претендувати. Сьогодні ми маємо жінку-керівника кінологічної служби, жінку-водолаза, першу жінку-генерала Національної поліції», ‑ додала Тетяна Ковальчук.

  Заступник глави МВС зауважила, що політика рівних можливостей ‑ це, ні в якому випадку, не про паритет жінок над чоловіками та надання їм привілеїв лише за ознакою статі.

  «Гендерна політика ‑ це, перш за все, про рівний доступ до можливостей. Кожен має бути вільним у своєму виборі. Це те, до чого ми прагнемо у МВС. Це те, що дозволяє маленьким дівчаткам та хлопчикам мріяти», ‑ зазначила вона.

  Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко відзначила, що Міністерство внутрішніх справ ‑ перший державний орган в Україні, який виносить питання гендеру в основу своєї діяльності.

  «Ваші дії в напрямку встановлення гендерної рівності ‑ це створення нових можливостей для жінок реалізувати себе в секторі безпеки і оборони», ‑ додала вона.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук повідомив, що міжнародні партнери відзначають системні кроки МВС у напрямку встановлення гендерного балансу.

  «Саме у Міністерстві внутрішніх справ найбільш продуманий підхід до гендерних питань», ‑ сказав він.

  У той же час він наголосив, що рівні можливості ‑ це не лише про кар’єрне зростання та жіноче лідерство.

  «Питання домашнього насильства, ролі жінок у встановленні миру на сході України, питання захисту внутрішньо переміщених осіб ‑ у всьому цьому ми бачимо послідовний прогрес органів системи внутрішніх справ», ‑ додав він.

  Почесний Посол ООН в галузі народонаселення Маша Єфросиніна привітала учасників форуму.

  «Якщо дати жінкам права та доступ до можливостей ‑ вони ніколи не зроблять нічого поганого, така вже наша природа. Я бажаю, щоб у жодної з вас ніколи не зникала віра у себе, бо сьогодні це не порожні слова, а справжня зброя. Відстояти свою позицію, право на посаду, зарплатню ‑ це і є віра в себе», ‑ сказала вона.

  Серед спікерів форуму також були заступник Голови Національної поліції Костянтин Бушуєв, заступник Голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк, начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, голова Консультативної місії ЄС Кястутіс Ланчінскас, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом, міжнародні партнери та представниці органів системи внутрішніх справ. Форум відбувся за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та за участі Української асоціації представниць правоохоронних органів.

  У ході заходу п`ять представниць правоохоронних органів отримали відзнаки Верховної Ради та Міністерства внутрішніх справ.