• In English
 • Міненерговугілля вивчає фінський досвід інтеграції великих обсягів відновлювальних джерел енергії та залучення інвестицій у нову генеруючу потужність

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик провів зустріч з представниками Посольства Фінляндії в Україні. Фінську сторону представляли Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, Віце-президент Wartsila Energy Solutions Мелле Круйсдійка та інші. У зустрічі також взяла участь генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міністерства Ольга Буславець.

  Метою зустрічі було обговорення питань щодо залучення інвестицій у будівництво нової генеруючої потужності та створення регуляторного середовища для незалежних виробників електроенергії.

  Ігор Насалик повідомив, що українська сторона приділяє належну увагу розвитку відновлювальної енергетики та здійснює послідовні кроки для досягнення амбітних цілей, визначених Енергетичною стратегією до 2035 року, щодо зростання частки відновлювальної енергетики до 25% (включно з великими ГЕС) в загальній структурі виробництва електроенергії, причому не менше 12% з них має бути вироблено з енергії сонця, вітру та біомаси.

  Міністр зазначив, що інтеграція «зеленої» енергетики в об'єднаній енергетичній системі України потребує відповідних рішень на державному рівні, зокрема, будівництва нових балансуючих потужностей та створення системи прогнозування відновлюваних джерел енергії, впровадження нових технологій для стабільної роботи ОЕС України та залучення для цього інвестицій.

  Щодо подальшої співпраці з Фінляндією Ігор Насалик нагадав, що 18 вересня відбулося засідання Українсько-фінської міжурядової комісії, на якому було наголошено, що Фінляндія готова передати Україні свій досвід інтеграції відновлювальних джерел енергії до енергосистеми за допомогою нової технології маневреної генерації. «Подальші консультації будуть корисними для розробки підзаконних актів та залучення інвестицій у нову генеруючу потужність», - наголосив Міністр.

  Також Ігор Насалик окреслив основні напрямки можливого співробітництва в  рамках пріоритетних сфер:

  • інтеграція відновлюваних джерел енергії в енергосистеми при забезпеченні стабільності національної системи;
  • збільшення частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел;
  • використання ІТ-рішень у енергетиці, використовуючи наявні чисті джерела енергії.

  Ольга Буславець повідомила також про напрацювання нормативно-правових актів в рамках імплементації Закону України «Про ринок електричної енергії», зокрема, щодо порядку проведення конкурсів на будівництво нової генеруючої потужності. Це один з документів, який повинен дати правильні сигнали потенційним інвесторам.

  Підсумовуючи зустріч, Ігор Насалик запропонував провести відповідні обговорення із залученням бізнесу та висловив сподівання, що найближчим часом співпраця перейде до форми реалізації проектів.