• In English
 • МВС разом з партнерами реалізовує низку проектів, направлених на створення інфраструктури для безпеки дітей
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 07 грудня 2021 року о 16:55

  Сьогодні, 7 грудня, під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Саміт «Діти», заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко розповіла про роботу МВС та Нацполіції у сфері захисту прав дитини.

  «Важливо, щоб безпека дитина стала не тільки питанням батьків, поліції чи окремої школи. Діти мають бути захищені від впливу вуличної моралі, будь-яких форм насильства, в тому числі - домашнього. Це питання має бути пріоритетним для всіх відомств, міністерств і суспільства загалом», - підкреслила Катерина Павліченко.

  За її словами, наразі МВС разом з партнерами реалізовує низку проектів, направлених на створення інфраструктури для безпеки дітей. До роботи в навчальних закладах залучені інспектори ювенальної превенції, шкільні офіцери. В активній фазі перебувають проекти «Безпечна школа», «Вихователь безпеки», «Барнахус», профілактика наркозалежності та девіантної поведінки у школярів.

  «Реалізація цих проектів дозволить громадянам будувати освітнє середовище вільне від булінгу, дитячої злочинності та будь-яких форм насильства. Ми посилюємо поліцейську присутність в школах, наразі підрозділи та екіпажі поліції вибудовують свої маршрути таким чином, щоб частіше проїжджати біля шкіл. Ми також залучаємо рятувальників, які проводять уроки та роботу із батьками», - сказала заступник очільника МВС.

  З початку 2021 року до поліції надійшло понад 13 тисяч заяв щодо безвісти зниклих дітей. Понад 96% з них розшукали в перші години по гарячих слідах. Цьогоріч скоєно понад 3 тисячі злочинів щодо дітей, майже така ж кількість злочинів скоєна самими дітьми. Кожні 4 години поліцейські складають протокол про адмінправопорушення за продаж алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім.

  «Ми забезпечили ефективну комунікацію з адміністрацією найбільш популярних соціальних мереж щодо видалення контенту, який пропагує культ насилля та жорстокості. З початку року заблоковано 97 тематичних спільнот. Також діє чат-бот, який вже заблокував понад 2500 телеграм-каналів», - розповіла заступник Міністра.

  Також вона повідомила, що наразі напрацьовується зміна до КПКУ в частині процедури допиту неповнолітніх та тих осіб, які постраждали від насильства.

  «Ключ до покращення негативних тенденцій – в кооперації та злагодженій роботі різних відомств, міжнародних партнерів, громадського сектору і депутатського корпусу», - підсумувала Катерина Павліченко.

  Нагадаємо, У МВС затвердили рекомендації щодо функціональних обов’язків спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі та вимоги до кандидатів на посаду.