• In English
 • З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знищили понад 84 тисячі вибухонебезпечних предметів
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 07 грудня 2021 року о 17:02

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 6 грудня, здійснено 86 виїздів, під час яких виявлено 434 боєприпаси.

  Так, 6 грудня в Івано-Франківській області піротехніки знищили один артилерійський снаряд часів Другої світової війни, виявлений на відкритій території в лісовому масиві в селищі Ворохта Надвірнянського району.

  Водночас піротехніки Головного управління ДСНС України у Чернігівській області знищили 27 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. О 14:20 до Служби порятунку "101" у Чернігівському районі від жителів с. Папірня Михайло-Коцюбинської територіальної громади надійшло повідомлення про те, що на відкритій території поблизу населеного пункту було виявлено предмети, схожі за ознаками на вибухонебезпечні. Піротехніки, які прибули за викликом, встановили, що це 15 мінометних мін калібром 50 мм. При додатковому обстеженні прилеглої території рятувальники виявили ще арсенал боєприпасів, зокрема, 12 мінометних мін аналогічного калібру. Вибухонебезпечні предмети в кількості 27 одиниць вивезли спецавтомобілем у визначене місце за межами населеного пункту та знищили.

  Крім того, тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 6 грудня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 3,85 га території та виявлено і вилучено 56 ВНП.

  Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 84 тис. 625 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 1 тис. 116 авіаційних бомб.

  Тож з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

  Категорично забороняється:

  торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

  заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

  здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

  намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

  Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером 101 або 102 та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.