• In English
 • МОЗ нагадує, як надати першу допомогу при термічних опіках
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 21 травня 2018 року о 10:57

  Будь-які термічні опіки - від окропу, праски тощо - в жодному разі не можна «лікувати» рослинною олією, листям алое чи сметаною. Розказуємо, як надати першу допомогу при термічних опіках і коли треба негайно звернутись до лікаря.

  Термічні опіки - це пошкодження шкіри внаслідок контакту із гарячою речовиною або предметом. Термічні опіки бувають дуже болючими та часто супроводжуються такими симптомами, як почервоніння або лущення шкіри, виникненням пухирів та набряку, появою блідості або обвуглення шкіри. Важливо оперативно відреагувати та надати адекватну першу допомогу собі чи своїм близьким.

  «Рівень інтенсивності болю не завжди пов'язаний із тим, наскільки сильний опік. Інколи навіть дуже серйозний опік може бути відносно безболісним», - говорить в.о. Міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

  Перша допомога при отриманні термічного опіку

  1. Негайно зупиніть контакт з джерелом опіку.
  2. Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури.
  3. Не прикладайте до рани лід - це категорично заборонено. Не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами чи жирними речовинами. Є помилкова думка, що опік слід одразу обробити дексапантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях надання допомоги під час опіку його немає. Якщо він і може допомогти, то радше під час загоєння ран.
  4. Зніміть будь-який одяг або прикраси, що знаходяться поблизу ділянки опіку. Але не чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри.
  5. Прикрийте рану стерильною пов’язкою.
  6. Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.
  7. Можна також дати знеболювальний лікарський засіб, наприклад парацетомол чи ібупрофен, які використовують для полегшення болю будь-якого типу та інтенсивності.
  8. Отпимальна поза для людини з опіком обличчя або очей - сидяча. Це допоможе зменшити набряк.
  9. За потреби телефонуйте 103.