• In English
 • Лілія Гриневич: Впровадження широкосмугового Інтернету й дистанційні курси, а також робота над підготовкою вчителів – сильні сторони Одеської області
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 21 травня 2018 року о 11:20

  Впровадження широкосмугового Інтернету та Wi-Fi в кожній опорній школі, дистанційні курси та експеримент з підготовки вчителів початкової школи – сильні сторони Одеської області порівняно з іншими областями. Про це зауважила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час протокольної зустрічі з головою Одеської ОДА Максимом Степановим 21 травня 2018 року.

  «Насправді наші проекти з інтернетизації шкіл часто проходять з боєм. Зараз нам відзвітували про 100-відсотковий  доступ до Інтернету в школах області, а також про встановлення Wi-Fi в усіх опорних школах області. Однак часто бувають такі ситуації, як, наприклад, я нещодавно був в одній з опорних шкіл. Я запитав, чи є Wi-Fi. Мені відповіли, що є, тільки він запаролений і працює тільки для вчителів. Це повна профанація самої ідеї поширення Інтернету в школах. Зараз працюємо над цим і виправляємо», – розповів очільник Одеської ОДА.

  Лілія Гриневич також відзначила Проект «Нове покоління вчителів початкової школи», що проводиться на базі Одеського, Балтського, Білгород-Дністровського педучилищ. 250 випускників цих закладів проходять спеціальну підготовку та 1 вересня 2018 року навчатимуть перші класи.

  «Зараз педагогічна освіта – значний виклик. Ми закінчуємо роботу над концепцією педосвіти. Для нас цінними є і такі точкові проекти, які дають можливість провести пілотування  та зрозуміти, які саме сучасні підходи до підготовки вчителів дійсно працюють», –  пояснила Лілія Гриневич.

  Окреме питання – створення нових місць у дошкільних закладах, адже Одеська область  має одну з найбільших черг на влаштування дітей у дитсадки.

  «Я розумію, що ваша область прийняла до себе  чи не найбільше переселенців з дітьми. У вас є об’єктивні причини існування такої черги, але її потрібно долати», –  зазначила Міністр.

  Голова Одеської ОДА відповів, що на 2018 рік заплановано відкриття 2,3 тис.  місць у дошкільних закладах. Це близько 11 нових садків, 12 нових дошкільних підрозділів та 26 новостворених груп у садках, що вже працюють.

  Нагадуємо, що в лютому було презентовано одеську платформу BeSmart  для підготовки учнів до ЗНО.