• In English
 • Відбувся 5-денний тренінг для тренерів щодо здоров’я підлітків
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 21 травня 2018 року о 10:52

  На тренінгу «Актуальні питання щодо інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги в умовах реформування галузі» медичних фахівців навчали, як правильно спілкуватися з підлітками, на що звертати увагу, які існують індикатори проблем у конкретної дитини.

  Тренінг відбувся в рамках проекту «Сприяння інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги в рамках поточної реформи системи охорони здоров'я в Україні», який реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

  Метою тренінгу є підготовка 25 національних тренерів, які в подальшому будуть навчати працівників первинної ланки медичної допомоги щодо надання дружніх до підлітків медичних послуг. В рамках проекту буде пiдготовлено 300 сiмейних лiкарiв та педіатрів з надання послуг, орієнтованих на потреби підлітків в пілотних містах Львів та Полтава. Мiжнародний консультант ЮНIСЕФ Магда Конвей (Великобританiя) презентує учасникам iнновацiйнi пiдходи щодо роботи з пiдлiтками, а також скринінгові форми, які планується впровадити в роботу лікарів первинної ланки в рамках реформи охорони здоров`я.

  В умовах трансформації системи охорони здоров’я зміни потребує і складова, пов’язана із здоров’ям молоді. Ще не дорослі, але вже не діти - вони вимагають особливого підходу з боку медичних фахівців. Акцент треба змістити на конфіденційність послуг. Це сприятиме збільшенню довіри до медичних фахівців. Знаючи, що можна отримати конфіденційну консультацію гінеколога або психолога, підлітки не залишатимуться наодинці зі своїми проблемами, а звертатимуться до фахівців. Запобігти, а не стикатися із наслідками - основна мета трансформації. Медицина повинна стати дружньою до молоді. Такий підхід бере за основу потреби підлітків та дозволяє реагувати відповідно до них.

  Нагадаємо, що МОЗ розпочав розбудову системного підходу щодо охорони здоров’я підлітків.