• In English
 • МКМС реалізувало повернення картини М. Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною»
  Міністерство культури, молоді та спорту України, опубліковано 02 січня 2020 року о 10:50

  За сприяння Міністерства культури, молоді та спорту України завершився процес повернення картини відомого українського художника Михайла Паніна «Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною». 

  Повернення картини в Україну ― це результат багаторічної спільної праці та промовистий жест не тільки стратегічного партнерства між Україною та США, а й міжнародне визнання втрат України під час Другої Світової Війни, адже з поверненням культурних цінностей законному власнику – Україні повертається національна пам'ять про здобутки українського народу.

  Результатом дворічної кропіткої роботи стала передача в дар Україні американським подружжям Трейсі картини українського художника М. Паніна «Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною», незаконно вивезеної під час окупації нацистами Дніпропетровська 1941-1943 рр., і заявленої до продажу на аукціоні «Potomack Сompany» (місто Александрія, штат Вірджинія, США) 2017 року.

  Факти повернення як вважалося десятиліттями втрачених культурних цінностей України  підтверджують парадигму, що повернення культурних цінностей – це державна справа. 

  МКМС наголошує на перспективі розвитку цього сектору, серед ключових напрямків є:

  - формування сталої політики держави з питань повернення культурних цінностей у міжнародних відносинах;

  - передбачення у Державному бюджеті України за загальним фондом бюджету програми «Заходи з пошуку та повернення культурних цінностей України»;

  - культурна адвокація захисту інтересів держави в галузі культурних цінностей шляхом міжвідомчої і міжнародної інституційної взаємодії у культурно-політичній сфері;

  - практичне впровадження моніторингу світових інтернет-аукціонів з метою пошуку та повернення втрачених культурних цінностей України;

  -  формування правової позиції щодо захисту культурних цінностей, залишених на тимчасово окупованих територіях та АРК Крим.

  МКМС реалізувало повернення картини М. Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною»