• In English
 • МКІП: Уряд створив передумови для розробки Державної цільової програми розвитку народних художніх промислів

  28 жовтня 2020 року Уряд схвалив розроблений Міністерством культури та інформаційної політики проект постанови Кабінету Міністрів щодо створення правових передумов для розробки Державної цільової національно-культурної програми розвитку народних художніх промислів на 2021-2025 роки.

  “Хоч крафтове ремесло було і залишається візитівкою України, на сьогодні воно перебуває у стані занепаду і поступового забуття. Зменшується кількість майстрів та осередків, під загрозою зникнення рідкісні мистецькі техніки та технології. Тож народним художнім промислам – бути!” - зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

  Міністр підкреслив, що народні художні промисли – це одна з найважливіших автентичних галузей нашої культури та водночас – перспективний сектор креативних індустрій, за яким створення доданої вартості та нових робочих місць.

  МКІП підготувало проект постанови відповідно до Указу Президента України від 18 серпня №329/2020 «Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму».

  Тоді Президент України доручив Уряду забезпечити розробку та реалізацію у рамках програми «Велике будівництво» заходів, спрямованих на збереження культурної спадщини та розвиток культурного потенціалу України, зокрема, опрацювати питання щодо розроблення та затвердження Державної цільової програми з розвитку народних художніх промислів.