• In English
 • МКІП та Єврокомісія провели семінар з формування політики у сфері культурних і креативних індустрій


  29 жовтня 2020 року відбувся семінар з моніторингу, аналізу та методології формування політики у сфері культурних і креативних індустрій, організований Інструментом технічної допомоги та обміну інформацією Європейської комісії TAIEX у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України.

  Під час семінару експерти та експертки з Італії, Бельгії, Австрії та Мальти поділилися європейським досвідом щодо: оцінювання економічних, соціальних, регіональних та інших ефектів креативних індустрій; найкращих статистичних практик в обчисленні внеску креативних індустрій; політик країн-членів ЄС і кроків урядів, спрямованих на підтримку сфери під час пандемії.

  Семінар відкрився відеозверненням Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, який наголосив на важливості аналізу для формування політики: «Зараз — саме час інвестувати у глибину, якість, методологію. Тільки маючи факти, можна будувати стратегії. Тільки маючи цифри, можна переконати уряд і громадськість».

  На заході виступила також заступник Міністра Лариса Петасюк. Вона розповіла про подальші плани МКІП з підтримки креативних індустрій і закликала учасників ділитися досвідом: «Нам буде надзвичайно корисно почути досвід інших країн у подоланні наслідків пандемії в культурі. Особливо цікавлять довгострокові перспективи: не лише як дати галузі рятувальний круг, а й потім забезпечити стале зростання і відновити розвиток».

  Семінар проводився для представників державного сектору: працівників міністерств і державних установ, консультативно-дорадчих органів, державних дослідницьких інституцій.