26 червня відбулось засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, на якому розглядались питання захисту українських товаровиробників від зростаючого та недобросовісного імпорту. Зокрема, обговорювались необхідні обмежувальні заходи щодо імпорту товарів в Україну.
Так, Комісія розглянула результати проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деякого прокату з корозійностійким покриттям з Російської Федерації та Китайської Народної Республіки. Для захисту українського виробника плоского прокату було вирішено застосувати антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товарів походженням з Російської Федерації та Китаю строком на 5 років. Для виробників, експортерів товару з РФ визначено ставку антидемпінгового мита на імпорт в Україну на рівні 47,57%, а для виробників, експортерів з Китайської Народної Республіки – 22,78%.
Також Комісія заслухала інформацію про результати перегляду та продовження спеціальних заходів щодо імпорту в Україну гнучких пористих плит, блоків та листів з пінополіуретанів незалежно від країни походження. Під час розгляду питання члени Комісії дійшли висновку, що встановлений період застосування спеціальних заходів для українського виробника виявився недостатнім і тому його слід продовжити строком на 3 роки.
Також визначено розмір ставки спеціального мита для гнучких пористих плит, блоків та листів з пінополіуретанів, з урахуванням лібералізації щодо імпорту в Україну. Так, з дня набрання чинності рішення Комісії, ставка спеціального мита становитиме 11,22%, через 12 місяців з дня їх продовження – 10,66%, через 24 місяці – 10,13%.
Також комісія вирішила не порушувати перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну (ДВП) мокрого способу виробництва походженням з Республіки Білорусь у зв’язку із закінченням строку їх застосування. Окрім того на цій же підставі припинити процедуру перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деревоволокнистих плит з Білорусії.
Про комісію
Відповідно до Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) є оперативним органом державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. До складу Комісії входять представники органів виконавчої влади в Україні. Персональний склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Комісії.
До компетенції Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, зокрема, належить:
Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів, а в окремих випадках, передбачених Законом, двома третинами (кваліфікованою більшістю) голосів її членів. Як правило, рішення про порушення антидемпінгового, спеціального чи антисубсидиційного розслідування та застосування заходів приймаються простою більшістю голосів; рішення про відмову в порушенні розслідування та припинення розслідування без застосування заходів (окрім спеціальних) приймаються двома третинами голосів її членів (кваліфікованою більшістю).