• In English
 • Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка проводитиметься щорічно
  Міністерство культури України, опубліковано 25 жовтня 2018 року о 11:18

  Міжнародний музичний конкурсу імені Миколи Лисенка проводитиметься щороку почергово у номінаціях «Фортепіано», «Скрипка», «Віолончель» та «Сольний спів». Відповідна постанова була прийнята на засіданні Уряду 24 жовтня.

  Нормативно-правовий акт розроблений за ініціативою Міністерства культури України з метою сприяння розвитку та популяризації національного музичного мистецтва, підтримки талановитої творчої молоді, розширення міжнародних культурних зв’язків.

  Проведення Міжнародного музичного конкурсу імені Миколи Лисенка щороку надасть можливість залучати до участі більшу кількість конкурсантів у зазначених номінаціях. Визначення почерговості проведення конкурсу за номінаціями приведе до пропорційного навантаження на державний бюджет у відповідні роки в рамках тих видатків, що передбачались Мінкультури на проведення конкурсу за всіма номінаціями в один рік, та дасть змогу проводити конкурс на більш високому організаційному рівні.

  Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка один із найпрестижніших в Україні, у конкурсній програмі якого поряд із класичним репертуаром учасниками обов'язково виконуються твори Миколи Лисенка та інших українських композиторів. Конкурс об’єднує музикантів різних поколінь, сприяє обміну досвідом, подальшому розвитку виконавської майстерності та збагаченню професійного досвіду молодих митців.