• In English
 • МІП: Уряд схвалив Стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 26 липня 2018 року о 17:28

  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 26 липня 2018 року затвердив розпорядження про схвалення Стратегії інформаційної реінтеграції Донецької та Луганської областей. Відповідний документ підготувало Міністерство інформаційної політики України.

  «Правильна комунікація і стратегічний підхід у роботі з ключовими аудиторіями - мешканцями окупованих територій, українським суспільством та міжнародною спільнотою – є важливою передумовою відновлення територіальної цілісності України. Ця комунікація має будуватись навколо людини, навколо захисту громадянина України», - зазначила у своєму виступі на засіданні уряду Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

  Вона додала, що основна мета Стратегії – забезпечення повноцінного доступу громадян України, що проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, до загальнонаціонального українського інформаційного простору.

  Згідно з документом, повне відновлення мовлення українських телерадіокомпаній можливе тільки за умови звільнення окупованих територій Донбасу. Тому в умовах обмеженого мовлення та доступу до інших українських ЗМІ, зокрема Інтернет-видань, особлива увага буде приділятися таким напрямкам:

  - розширення зони наземного ефірного мовлення українських телерадіокомпаній з територій, прилеглих до тимчасово окупованих;

  - створення системи виробництва і поширення спеціалізованого контенту для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях;

  - забезпечення можливості отримання інформації особами з порушеннями зору і слуху у доступній формі;

  - проведення системної роботи з переселенцями як з важливим каналом комунікації з громадянами України, які проживають на окупованому Донбасі.

  Реалізація Стратегії передбачає посилення інституційної координації між органами виконавчої влади на центральному та на місцевому рівні із залученням інститутів громадянського суспільства.