• In English
 • МІП у Львові представило стрічку «Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки»
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 19 червня 2019 року о 11:32

  14 червня 2019 року у Львові в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» відбулася прем’єра документального фільму «Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки», знятого на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

  «На тлі загострення репресій в окупованому Криму цей фільм – це своєрідне нагадування про те, як починався злочин РФ проти України. Звісно, фільмами репресії не зупинити. Але хочеться, щоб громадяни нашої країни знали правду - про фейковий «референдум», про опір Криму, про ті злочини, які щодня здійснює РФ та дивним чином намагається уникати відповідальності», - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

  «Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки» - це перша серія з циклу документальних фільмів, створених за підтримки МІП.

  Усього цикл включає дві серії – друга серія має назву «Навала. Донбас». Усі ці фільми охоплюють період часу від поховання Небесної Сотні до перших перемог добробатів і визволення Маріуполя.

  Перша серія, яка була презентована в музеї, показує події, що стали певним «тектонічним зсувом» – від Небесної Сотні до початку навали в Криму. У фільмі беруть участь кримчани, громадяни України – школярі, студенти, представники кримськотатарської громади, представники добробатів. Всі, хто став свідком окупації Криму. Усі ті, хто наближає повернення півострова додому – в Україну.

  Доступ до завантаження фільму /за посиланням/.