• In English
 • МІП: У Анкарі пройшли заходи до 75-х роковин депортації кримськотатарського народу
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 22 травня 2019 року о 17:48

  21 травня перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у заходах до 75-х роковин депортації кримськотатарського народу, що відбулися у Анкарі (Туреччина).

  «Депортація 1944 року поставила під ризик фізичне існування кримських татар. Окупація 2014 року, на жаль, реінкарнувала репресивну практику щодо корінного народу Криму, запровадивши гібридну депортацію. Бо в тій когнітивній війні, яку Росія веде в світі, з одного боку вона намагається зберегти «обличчя», імітуючи «демократичну країну» та пафосно звинувачуючи світ в подвійних стандартах та порушенні міжнародного права, наприклад в ООН, з іншого – окуповує території суверенних держав, розгортає війни та загострює конфлікти по всіх кутках світової мапи», – зазначила у своєму виступі Еміне Джапарова.

  Перший заступник Міністра підкреслила, що сьогодні підтримка України з боку країн світу – це підтримка міжнародного права, цивілізованих норм та правил.

  «Туреччина демонструє свою підтримку Україні, визнаючи її територіальну цілісність, голосуючи за відповідні міжнародні резолюції та акти, допомагаючи звільнити політичних в’язнів та багато іншого. Це, безумовно, є важливою для України підтримкою», – додала вона.

  Участь у заходах взяли Директор Управління у справах співвітчизників за кордоном та споріднених громад Турецької Республіки Абдуллах Ерен, заступник Міністра культури та спорту Турецької Республіки Сердар Чам, голова кримськотатарської діаспори Туреччини Мукремін Шахін, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також представники кримськотатарської діаспори з усього світу.