• In English
 • Мін’юст та Офіс Генпрокурора посилюють співробітництво у справах ЄСПЛ щодо порушень РФ на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму
  Міністерство юстиції України, опубліковано 09 квітня 2020 року о 10:31

  Заступник Міністра юстиції-Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина та заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписали Меморандум про співробітництво.

  Метою Меморандуму є посилення співпраці між двома органами для притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії. Основний акцент в активізації спільної роботи буде зроблено на формуванні доказової бази та наданні інформаційно-правової підтримки у ході представництва інтересів України у міжнародних судових органах, зокрема ЄСПЛ.

  Іван Ліщина відзначив важливість співпраці Міністерства юстиції та Офісу Генерального прокурора у процесі притягнення до відповідальності РФ в Європейському суді з прав людини.

  «Протягом декількох років органи прокуратури залишалися нашим надійним партнером і ми очікуємо, що запроваджені ініціативи дозволять цій співпраці перейти на якісно новий рівень», - підкреслив заступник Міністра юстиції.

  Зі свого боку Гюндуз Мамедов наголосив, що Офіс Генерального прокурора веде активну роботу на напрямі кримінального переслідування представників держави-агресора за порушення норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму.

  «Вже півроку в Офісі працює Департамент щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, який координує роботу правоохоронних органів з розслідування такої категорії злочинів, співпрацює з Міжнародним кримінальним судом і надає факти контролю РФ як над територією, так і над діючими там незаконними збройними формуваннями та окупаційними адміністраціями. Тільки за час роботи Департаменту направлено два масштабних інформаційних повідомлення щодо злочинів РФ», - зазначив Гюндуз Мамедов.

  На даний момент у провадженні ЄСПЛ знаходиться 5 міждержавних справ України проти Росії. Протягом 6 років збройної агресії органи прокуратури передали Уповноваженому у справах ЄСПЛ 17 томів матеріалів. Ці документи склали основу доказової бази, що використовується Україною під час підтримання у Європейському суді з прав людини заяв проти РФ. Цього року Департамент направив інформацію щодо виявлення російського озброєння на території Луганської області та катування і вбивств цивільного населення в Донецькій області.