• In English
 • Мінветеранів та МОМ розпочинають масштабний проект з підтримки ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 березня 2021 року о 10:10

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та Голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Ан Нгуєн підписали спільний План Діяльності. Документ передбачає започаткування проекту міжнародної технічної допомоги «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей». Підтримку та фінансування ініціативи надаватиме Європейський Союз.

  Програма допомоги орієнтована на ветеранів АТО/ООС, населення, що постраждало внаслідок війни на Донбасі та на ветеранські хаби, що будуть визначені у процесі реалізації проекту.

  Кінцевим терміном виконання проекту визначено травень 2022 року; загальний бюджет програми становитиме 2 мільйони євро.

  «Ми вдячні міжнародним організаціям, які допомагають нам адаптувати ветеранів до мирного життя, підтримують наших захисників і переймаються їхнім ментальним здоров’ям, надають можливості для психологічної реабілітації. Особливо це важливо для ветеранів з пораненнями та громадян, які раніше проживали на окупованих територіях, а з початком війни пішли захищати країну», – зазначила Юлія Лапутіна.

  За словами пана Ан Нгуєна, українські ветерани та їхні родини – досить велика частина суспільства і ця категорія цікава для МОМ.

  «Ми розглядаємо багато різних проектів, важливим аспектом яких є соціальна складова. Наявність необхідної підтримки зможе повернути ветеранів до активного життя. Наша організація працює у правовому полі, налагоджує контакти з владою та бізнесом і це теж сприятиме комунікації з родинами і громадою», – сказав Голова Представництва МОМ в Україні.

  Серед очікуваних результатів започаткованого проекту – поглиблення професійних навичок ветеранів, необхідних для працевлаштування та започаткування власної справи, створення у громадах мережі підтримки успішної реінтеграції ветеранів, покращення можливостей постачальників послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Програма спрямована на зміцнення потенціалу Мінветеранів у сфері розробки та реалізації політики щодо захисту прав ветеранів.

  «Одне з головних питань дня нас – створення умов для ведення ветеранського бізнесу. Це допоможе створити додаткові робочі місця для ветеранів, які повертаються після захисту країни додому. Ще одне важливе питання – перехід з військового до цивільного життя. Для цього необхідно дати нашим захисникам певні знання та навички для опанування цивільних професій. Це може бути ІТ-сфера, аграрний бізнес та інші проекти»,– підсумувала Юлія Лапутіна.