• In English
 • Ігор Петрашко зустрівся з представниками українського бізнесу


  2 березня Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко зустрівся з представниками Спілки підприємців України (СУП). У заході взяла участь виконавчий директор Спілки Катерина Глазкова та заступник Міністра Ірина Новікова.

  “Пандемія негативно вплинула практично на весь бізнес. Ми розуміли наслідки, тому одразу запровадили серію програм підтримки. Це і допомога по частковому безробіттю, завдяки якій вдалося зберегти 400 тис. працівників. Це і програма 5-7-9, яка наразі демонструє рекордні тижневі видачі. Все це мало свій ефект на стабілізацію ВВП. Ще в четвертому кварталі минулого року падіння фактично зупинилося. Тож у 2021 рік ми увійшли оптимістично і наше бачення зростання економіки - 4,6%”, - зазначив Міністр.

  У свою чергу директор Спілки Катерина Глазкова подякувала за врахування пропозицій бізнесу щодо допомоги по частковому безробіттю та вдосконалення програми “Доступні кредити 5-7-9%”, зокрема збільшення ліміту державної допомоги бізнесу з 200 до 400 тис. євро.

  “Спілка підприємців України мала багато робочих зустрічей з представниками Міністерства, коли всі опинилися в ситуації локдауну, і треба було вирішувати, як рухатися далі та яка допомога потрібна бізнесу. Спілка брала активну участь у цій роботі, тож раді, що наші коментарі з удосконалення механізмів підтримки бізнесу почуті. Як наслідок, члени СУП вже змогли скористатися цими програмами”, - сказала Катерина Глазкова.

  Крім того, Ігор Петрашко розповів про подальші плани Міністерства щодо розширення можливостей програми «Доступні кредити 5-7-9%», щодо механізму державних портфельних гарантій, а також створення ефективного регуляторного середовища.

  Під час зустрічі Міністр відповів на актуальні галузеві питання від підприємців, зокрема, про створення реєстрів для вирішення питання на ринку кормів, необхідність введення “дзеркальних дій” до санкцій РФ, удосконалення роботи РРО, розширення “промислового безвізу” на фармацевтику та інші.