• In English
 • Мінветеранів співпрацюватиме з ізраїльськими експертами у створенні інноваційної системи медичної і психологічної системи реабілітації захисників
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 06 січня 2022 року о 10:38

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна взяла участь в онлайн-зустрічі з делегацією експертів Держави Ізраїль щодо двосторонньої співпраці у напрямку медичної допомоги і психологічної реабілітації українських захисників та впровадження відповідних ветеранських програм.

  Під час зустрічі, зокрема, обговорювалися можливості залучення ізраїльського досвіду та експертів під час створення в Україні інноваційної системи медичної і психологічної системи реабілітації та допомоги ветеранам, постраждалим учасникам Революції Гідності, родинам загиблих військових, що є одним із головних пріоритетів діяльності Мінветеранів на 2022 рік.

  Участь у зустрічі від ізраїльської сторони взяли заступник Посла Ізраїлю в Україні Йоав Бистрицький, лікар-міжнародний експерт з питань громадського здоров'я та професор епідеміології Ітамар Гротто, експерт з питань розвитку бізнесу, PR та міжнародних відносин Шломі Варійт. Мінветеранів представляли заступники міністра у справах ветеранів України Олексій Ілляшенко та Інна Драганчук, а також керівники профільних підрозділів.

  Юлія Лапутіна наголосила, що за ініціативою Президента України у всіх областях до 2023 року будуть створені сучасні реабілітаційні центри, де надаватимуть послуги військовослужбовцям і ветеранам. Наразі Міністерство розробляє механізм, який дозволить зібрати кращі практики, напрацьовані у всіх відомствах та на місцях, а також міжнародний досвід, і перетворити їх на сучасну державну систему. Крім того, за підтримки міжнародних партнерів планується створити багатофункціональний центр для ветеранів за унікальним проектом.

  Зазначимо, що розвиток системи реабілітаційної допомоги є одним з пріоритетних завдань Уряду на наступний рік. Так, на нараді щодо реалізації програм з реабілітаційної допомоги у 2022 році Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував на тому, що система реабілітації в Україні має стати доступною для кожного громадянина, а комплексний підхід до надання всіх видів реабілітаційної допомоги є головною складовою у питанні реформування програм реабілітаційної допомоги.

  Під час зустрічі очільниця Мінветеранів зазначила про глобальну зміну підходів, що стосуються роботи з українськими захисниками і захисницями, які повертаються з фронту.

  «У цьому питанні Мінветеранів готове залучати ізраїльський досвід медико-психологічної реабілітації ветеранів війни та впровадженням інноваційних програм, що діють в Державі Ізраїль», – наголосила Юлія Лапутіна.

  У свою чергу лікар-міжнародний експерт з питань громадського здоров'я, професор епідеміології Ітамар Гротто представив групу ізраїльських експертів з питань медицини та реабілітації, які готові долучитися до реалізації відповідних проектів в Україні. Також він презентував учасникам зустрічі ізраїльські напрацювання щодо особливостей роботи майбутніх центрів реабілітації, де надаватимуться послуги військовослужбовцям і ветеранам.

  Ітамар Гротто зазначив про готовність ізраїльської делегації до плідної та довгострокової співпраці з Мінветеранів та українським Урядом у наданні експертної допомоги під час створення нової системи медичної і психологічної системи реабілітації ветеранів, а також побудові та роботі відповідних майбутніх Центрів.

  Від імені Міністерства та всієї ветеранської спільноти Юлія Лапутіна подякувала ізраїльській делегації за зустріч та можливості стратегічної і довгострокової співпраці у підтримці українських захисників, а також реалізації ветеранської політики в Україні.

  Зазначимо, що про поглиблення двостороннього співробітництва у питаннях ветеранських політик було домовлено під час особистої зустрічі Юлії Лапутіної з Послом Держави Ізраїль в Україні Міхаелєм Бродським у листопаді 2021 року.