• In English
 • Мінветеранів обговорило створення системи переходу з військової на цивільну кар’єру з представниками НАТО
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 21 жовтня 2021 року о 19:17

  Міністерство у справах ветеранів України провело спільну нараду з представниками НАТО. Під час неї було обговорено основні стратегічні напрямки роботи Мінветеранів, зокрема, створення системи переходу з військової кар’єри на цивільну.

  Участь у нараді взяли заступник Міністра у справах ветеранів з європейської інтеграції Олексій Ілляшенко, заступник Міністра Ігор Безкаравайний, керівник команди з питань Комплексного пакету допомоги для України і представник Міжнародного штату НАТО Марчін Кожієл, заступники Директора Офісу зв`язку НАТО Хелена Аківумі та Джон Фон Кауфманн. 

  «Сьогодні ми змінюємо підходи до ветеранської політики, – зазначив Олексій Ілляшенко. – Міністерством у справах ветеранів визначено десять ключових напрямків діяльності. Зокрема, це створення Українського ветеранського фонду, впровадження якісної системи медичної та психологічної реабілітації захисників і захисниць, сприяння ветеранському підприємництву, адаптація учасників бойових дій до мирного життя». 

  Керівник команди з питань Комплексного пакету допомоги для України і представник Міжнародного штату НАТО Марчін Кожієл високо оцінив успіхи Міністерства у питаннях реформування ветеранської політики.

  «Ми розуміємо величезний масштаб наслідків, з якими стикнулася Україна через війну. І дякуємо українським військовим за їхню хоробрість у захисті суверенітету своєї держави. Сьогодні ми бачимо досягнення і результати у роботі Міністерства. Особливо вітаємо процеси дебюрократизації та цифровізації у сфері надання ветеранам державних послуг. Підтримуємо ці позитивні зміни та хочемо, щоб ця робота стала системною», – наголосив  Марчін Кожієл. 

  Заступник Міністра Ігор Безкаравайний під час наради детальніше розповів про роботу у сфері переходу ветеранів з військового життя у цивільне. 

  «Ми працюємо над дієвою системою, яка дозволить учасникам бойових дій адаптуватися до мирного життя, – розповів Ігор Безкаравайний. –  У всіх своя історія: хтось до війни мав професію та хоче до неї повернутися, хтось хоче змінити фах, а хтось усе життя був військовим. Держава має створити систему, яка буде враховувати всі фактори, зокрема, ментальне та фізичне здоров`я, кар`єру, освіту та юридичну допомога від держави».  

  У підсумку наради сторони домовилися про подальшу співпрацю у межах Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну. Нагадуємо, раніше у рамках цієї програми було проведено два масштабних дослідження для вдосконалення роботи Мінветеранів, які стосуються систематизації досвіду різних країн щодо реінтеграції колишніх військових і збільшення ефективності надання державних послуг для ветеранів.

  У червні цього року Міністерство у справах ветеранів України вперше залучено до формування пакету Цілей партнерства Україна – НАТО, який, серед іншого, містить ціль – Соціальне забезпечення ветеранів.