• In English
 • Максим Немчинов: Одна з наших стратегічних цілей – створення газового хабу на території України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 жовтня 2021 року о 19:33

  Газовий хаб допоможе стабільно забезпечувати газом весь європейський регіон. 

  Про це заявив заступник Міністра енергетики Максим Немчинов під час виступу на Українському газовому інвестиційному конгресі.

  «Одна з стратегічних цілей – створення газового хабу на території України. Ми маємо для цього всі можливості: одні з найбільших підземних газосховищ, одну з найбільш розгалужених систем транспортування і розподілу природного газу, власний видобуток з потенціалом до збільшення, ми маємо гарний попит на газ – у нас є ринок. Правила ринку, які діють в Україні, повністю адаптовані до європейських. Нема проблем для віртуального імпорту, віртуального експорту. Газовий хаб фактично допоміг би забезпечити весь регіон стабільним доступом до запасів природного газу», – зазначив заступник Міністра.

  Він наголосив, що глибоководні українські порти можуть приймати судна із скрапленим газом. Також є місця для побудови терміналів, щоб передавати газ у мережу і продовжувати його транзит і постачання до Європи.

  Водночас Україна налаштована на збільшення власного видобутку газу.

  «Ми налаштовані на збільшення видобутку в Україні і на скорочення споживання – тобто, ефективне споживання власних ресурсів, щоб перетворити Україну з імпортозалежної в експортоорієнтовану країну», - наголосив Максим Немчинов.