• In English
 • Мінсоцполітики: Перші два Центри життєстійкості запрацювали у Харківській області
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 21 березня 2024 року о 10:09

  Валківська та Кегичівська громади першими на Харківщині відкрили Центри життєстійкості для своїх мешканців. Відтепер кожен житель обох громад може безкоштовно отримати психосоціальну підтримку в цих осередках. 

  Дві прифронтові громади долучилися до тих 143-ти, які вже беруть участь у програмі формування життєстійкості. Разом із двома новими просторами повноцінно в Україні працює поки що 22 Центри життєстійкості. 

  "При відкритті Центрів життєстійкості дуже важливо, щоб були збережені норми доступності. Ці приміщення - гарний приклад того, як має бути все організовано. Без підтримки будь-якій громаді важко рухатися вперед. Я дякую ЮНІСЕФ та Харківській ОВА, які успішно реалізували цей проект. Громади можуть створювати цю послугу за власний рахунок або за рахунок міжнародних партнерів. При цьому, майже 200 громад готовий профінансувати і Мінсоцполітики," - сказала заступник Міністра соціальної політики Уляна Токарєва. 

  У нововідкритих Центрах життєстійкості в одному місці зібрані і психолог, і фахівець із підтримки ветеранів, і кімната матері та дитини, а також організовані правничі, медичні та соціальні консультації для місцевих жителів.

  Заступник міського голови Валок Ольга Борщ, наголосила, що місцевий Центр життєстійкості тісно співпрацює з іншими соціальними службами. 

  "Адже скерування людини до потрібних сервісів та спеціалістів – один із важливих напрямків роботи Центру. “У Валках поруч із Центром життєстійкості знаходиться інклюзивно-ресурсний центр, серія бібліотек, відділ освіти. Ми сподіваємось, що така доступність буде дуже комфортною жителям громади,” – прокоментувала заступник міського голови Валок.

  Такий підхід допоможе громадам краще організувати надання усіх соціальних послуг і посилить взаємодію надавачів цих послуг між собою. А отже - зробить ці сервіси більш комфортними для кожної окремої людини.

  "Модель "Життєстійкість+" орієнтована на сім'ю та лежить в основі Центрів, які ми відкрили сьогодні. Забезпечуючи як підвищення життєстійкості, так і додаткові соціальні послуги, такі як кризове втручання або денний догляд, ці Центри слугуватимуть платформою для інтегрованого надання послуг. Завдяки такому комплексному підходу до підтримки сімей ЮНІСЕФ робить свій внесок у зусилля держави, спрямовані на запобігання розлученню сімей та забезпечення кращого догляду для кожної дитини,” - зазначила заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса.

  Послуга із формування життєстійкості має на меті навчити людей долати стрес, відновлюватися після кризових ситуацій та знову включатися в життя. І, за планами Мінсоцполітики, вона має бути доступною кожному українцю у будь-якій громаді. 

  Керівник Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва підтвердила: "Ми зараз стаємо свідками появи сервісів нового сучасного формату, їх наближення до людей. Лише такий підхід може убезпечити українців від перетворення травматичного досвіду війни у тяжкі наслідки як для ментального, так й фізичного здоров’я".

  Це стало можливим завдяки Харківській обласній державній адміністрації (ХОДА) спільно з Міністерством соціальної політики України та Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Цей крок  є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" - ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. 

  Адреси Центрів життєстійкості: 

  • м. Валки, вул. Харківська, 7В 
  • сел. Кегичівка, вул. Волошина, 30.

  Довідково

  Центр життєстійкості - дружній, безбар’єрний простір, куди може звернутися кожен мешканець громади і отримати підтримку. Тут професіонали порадять людині, куди звернутися і як справлятися з проблемами. Через індивідуальні консультації та групові заняття кожен може отримати практичні інструменти для самодопомоги, познайомитися з тими, хто проходить схожі виклики. А ще - долучитися до місцевих волонтерських ініціатив та бути корисними своїй спільноті.